Región Dél-komárom 2023. 06. 28.

„Tvoje leto, tvoja pevnosť“ festival v Monoštorskej pevnosti

Takmer každé leto čakajú Komárňanov a turistov vzrušujúce programy na festivale všeobecného umenia ErődFeszt. Program spestria divadelné predstavenia, koncerty a tradičné podujatia, pričom ponuka sa neustále rozširuje. Tlačová konferencia na túto tému sa konala 20. júna v Hviezdicovej pevnosti.

Chytľavý slogan festivalu všeobecného umenia ErődFeszt „Tvoje leto, tvoja pevnosť“ odštartoval už v apríli otváracím podujatím ErődFeszt Open Up. Návštevníkov čakajú celoročné, najmä letné programy s koncertmi, divadelnými predstaveniami, výstavami a tradičnými podujatiami.

Na utorkovej tlačovej konferencii primátor južného Komáromu Attila Molnár hovoril o tom, ako komunitný život v Komárome nabral po epidémii novú dynamiku, čo prispelo k tomu, že mesto sa stalo vedúcim v regióne. V najbližších mesiacoch sa do centra pozornosti dostanú vonkajšie podujatia, ktoré by mali každý víkend zaplniť pevnosti a ďalšie lokality v Komárome.

Konateľ Pevnosti Monostori Csaba Vizeli zdôraznil, že koncertom Zorán a muzikálom Egri Csillagok sa už začala letná programová séria Pevnostného festivalu a 21. júna bude uvedený muzikál Prekliata princezná. V najbližších týždňoch do Pevnosti Monostori a Hviezdnej pevnosti dorazia účinkujúci z celej krajiny. Zoznam neustále sa rozširujúcich účinkujúcich nájdete na oficiálnej stránke pevnosti a na platformách sociálnych médií.

Obyvatelia Komáromu sa môžu tešiť na množstvo zliav!  Všetci žiaci tunajších základných a stredných škôl dostali leták, ktorý môžu predložiť na kúpu vstupeniek na štyri hlavné podujatia Pevnostných slávností s 50 % zľavou, tí s rezidenčným preukazom s 25 % zľavou. Vstupenky sú dostupné v pevnosti Monostori, v kine Jókai a v miestnej kancelárii Tourinform.

Zdroj: komarom.hu