Kultúra 2014. 09. 10.

Už len spomíname…

Niekoľko dní po skončení prázdnin už len spomíname na krásne chvíle, ktoré sme aj toto leto mohli prežiť v letnom tábore „Klubko“, v ďalšom krásnom kúte našej rozmanitej vlasti, na Duchonke.

V júli tohto roku sme sa poniektorí, už siedmy krát vybrali s našimi pani učiteľkami do tábora. Každý rok sme navštívili iný kút našej krásnej vlasti. Tak sme sa dostali napríklad na Muránsku Planinu, do Slovenského raja, do Štiavnických vrchov a na rôzne iné miesta, ktoré nás očarili svojimi jedinečnými zákutiami.

-kubko6

Ako sme už spomínali, tohto roku sme boli na Duchonke. Krásne jazero s vodnými bicyklami, krásnymi plážami a športoviskami nám poskytli množstvo možností na relax.
Absolvovali sme aj výlety do blízkeho okolia na zrúcaniny hradu, vychádzku náučným chodníkom, či návštevu zoologickej záhrady v Bojnej.

-kubko4

Penzión Fortunáto nám bol prechodným domovom po dva týždne (keďže sme chceli ísť toľkí, nezmestili sme sa naraz, ale v dvoch turnusoch). Výborná strava a skvelý personál nám tiež pomohol k spríjemneniu týchto dní. Počasie nám síce nevyšlo na sto percent, ale my sme ani napriek tomu nemali mnoho času na nečinnosť. Bingo, karneval, Duchonka má talent, Miss účes, tvorivé dielne, športová akcia Hovadinky, golfový a tenisový turnaj, či fotenie v dobovom oblečení, vyplnili aj tieto chvíle. Už teraz sa tešíme na budúce prázdniny v ďalšom krásnom kúte našej vlasti.

-kubko2

Ale keďže prázdniny sú dlhé a nás je na škole veľa, mnohí sme prázdninovali v Komárne. A aby aj tieto prázdniny boli „super“, mali sme pri škole denný tábor po celé tri týždne. Akcie, ktoré pre nás pripravili pani učiteľky boli skvelé. Opekačka, jazda na koňoch, kúpanie, maľovanie, športové turnaje…. a mnoho, mnoho iných super vecí.
Teda takto sme my 140 –ti strávili časť prázdnin v táboroch ZŠ J. A. Komenského a tešíme sa na ďalšie zážitky z budúcich prázdnin.-kubko
Klubkáči a všetci táborníci z Komenského