Mesto 2020. 11. 23.

V komárňanskej nemocnici je veľký záujem o antigénové testovanie

Nemocnica AGEL Komárno zriadila od 16.11.2020 novembra mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali veľký záujem o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

,,Na základe zmluvy o spolupráci medzi Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky a našou nemocnicou sme v pondelok spustili na našom mobilnom odberovom mieste aj testovanie občanov antigénovými testami“, hovorí riaditeľ nemocnice Ing. Miroslav Jaška. Odberné miesto sa nachádza priamo v areáli nemocnice, v zadnom vchode P pavilónu a je iné ako stále aktuálne miesto pre testovanie PCR testami a samoplatcov.  Nemocnica vyšla v ústrety všetkým, ktorí chcú mať možnú prítomnosť koronavírusu zistenú do 15 minút. Bezplatne sa dá dať otestovať každý pracovný deň od 8.00 hod do 16.00 hod s krátkou obedňajšou prestávkou. Nie je potrebné sa vopred objednať, stačí prísť a postaviť sa do radu.

,,O testovanie v komárňanskom odbernom mieste je veľký záujem. Za prvé 3 dni  sme otestovali 449 záujemcov o antigénové testy. Ďalších 292 ľudí prišlo na PCR testy,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK