Mix 2019. 05. 22.

V Komárne sa uskutoční v poradí už druhý Gardrobe outlet

Ekologické zmýšľanie pre obyvateľov mesta nie je nič cudzie. O tom svedčí aj v poradí už druhá akcia, ktorá vás nielen donúti vytriediť si šatník, ale prispejete tým aj zamedzeniu produkcie ďalšieho oblečenia.

Okrem plastov tvoríme aj rôzny iný druh odpadu, medzi nimi aj textilný. Tento fakt je podmienený najmä rýchlou výrobou a obmieňaním jednotlivých kúskov oblečenia v obchodoch. Tento jav je všeobecne známy pod pojmom fast fashion, alebo inak povedané rýchla móda. Cieľom organizátorov akcie je zamedziť tento fenomén. Podujali sa na to svojským spôsobom, a to priestorom pre predaj alebo výmenu málo používaného oblečenia, ktoré sa vám povaľuje v šatni.

Cieľom Gardrobe outletu je nielen poskytnúť priestor pre predajcov oblečenia, ale aj posilniť vzájomnú interakciu medzi jednotlivými účastníkmi akcie, či už predávajúcich alebo kupujúcich, a tiež zvýšiť povedomie o ekologickom životnom štýle. Na udalosť sa návštevníci môžu tešiť každý mesiac. Organizátori plánujú v budúcnosti okrem predaja oblečenia obohatiť deň aj o  možnosť kúpy lokálnych produktov alebo tiež vytvoriť miesto, kde si ľudia môžu dať chutné a zdravé občerstvenie, naučiť sa niečo nové o ekologickom zero waste životnom štýle vo forme prednášok a workshopov a pritom aj obdivovať umelecké diela miestnych umelcov.

Verejnosť sa môže tešiť na akciu v priestoroch Prachárne Sv. Barbory v Starej pevnosti a to v sobotu 25. mája od 10:00 do 18:00.

Ako predajca je možné sa zaregistrovať už len na ďalší Gardrobe outlet, ktorý sa bude konať o mesiac, 29. júna. Z kapacitných dôvodov je počet predajcov obmedzený na 16, tak je dôležité sa prihlásiť čo najskôr. Poplatok za miesto je 5€, okrem toho sa platí aj záloha 5€ za požičané stoly a stoličky.

Pre viac informácií a rezerváciu miesta sú dostupné kontakty:

gardrobeoutletkn@gmail.com

Lucia Kuchárová – 0918919865,

Andrea Szénásy –  0911646572

Claudia Illés – 0904343313