Mesto 2021. 02. 05.

V Komárne sa zabezpečí antigénové testovanie aj tento víkend

Mesto Komárno, na základe doterajších dostupných informácií, pripravilo víkendové testovanie. Nastala zmena v odberových miestach. Pre školy sa vytvoril samostatný projekt.

V šiestich základných školách bude vytvorené odberové miesto v rámci projektu – Návrat do škôl, len pre tých rodičov a pedagógov ktorých sa to bude týkať (pravdepodobne týždenne). Mesto prosí rodičov a pedagógov, aby sa registrovali výlučne len na tieto miesta, aby nezaťažovali ostatné odberové miesta. Na testovanie do škôl sa dá ísť jedine prostredníctvom registrácie. Všetky s týmto súvisiace informácie budú rodičom postúpené prostredníctvom pedagógov a zástupcov materských, základných a stredných škôl. Potvrdenie o negatívnom teste musí mať jeden z rodičov, ale v prípade záujmu sa môžu otestovať obaja. Samospráva v nasledujúcich týždňoch urobí všetko preto, aby školy mohli opäť otvoriť svoje brány, k tomu zabezpečí pohodlný a bezpečný spôsob testovania pre rodičov, pedagógov aj pre starších študentov.

Okrem týchto škôl bude testovanie naďalej prebiehať v meste na obvyklých miestach, v stredisku sv. Valérie tetujú už aj počas víkendu. Možnosť dať sa otestovať antigénovými testami bude aj na týchto miestach:

  • Športová hala, sobota – nedeľa, 8:00-19:00, 3 odberné miesta (2 s možnosťou registrácie https://kntest.sk/)
  • Dom Matice slovenskej, sobota – nedeľa, 8:00-19:00, 1 odberné miesto (bez možnosti registrácie)
  • Nová Stráž, sobota, 8:00-19:00, 1 odberné miesto (bez možnosti registrácie)
  • Kava, sobota, 8:00-12:00, 1 odberné miesto (bez možnosti registrácie)
  • Harčáš, sobota, 13:00-18:00, 1 odberné miesto (bez možnosti registrácie) Samospráva ďalej zabezpečí testovanie zvlášť pre firmy, úrady a mestské spoločnosti, aby týmto zabezpečila plynulú prácu zamestnancov na úradoch a v službách pre verejnosť.

Zdroj: Mesto Komárno