Región Dél-komárom 2021. 03. 19.

V Komárome sa realizoval rozvoj potravinárskeho priemyslu

„Epidemická situácia poukázala na potrebu silného domáceho potravinárskeho priemyslu, pretože iba týmto spôsobom je možné zabezpečiť nepretržité a bezpečné dodávky potravín do krajiny,“ vyhlásil Mihály Varga z agentúry VITA-Sütő Kft v Komárome (Maďarsko). O virtuálnom odovzdaní nového závodu píše komarom.hu na základe oznámenia MTI.

Minister financií zdôraznil, že cieľom vlády je pomôcť rozvoju potravinárskych podnikov, na ktoré sú zdroje poskytované aj z rozpočtovej stránky. Šéf rezortu zdôraznil, že maďarský potravinársky priemysel je odolný voči krízam a tento sektor bol napriek epidémii schopný minulý rok rásť. Výkonu domáceho potravinárskeho priemyslu pomohol aj dopyt po maďarských výrobkoch: napriek epidémii vlani obchod s potravinami vzrástol o 3 percentá, čo je tiež dobrý základ pre tohtoročný rast, dodal.

Minister vysvetlil: Vďaka podpore investícií do veľkých podnikov sa za posledných 5 rokov realizoval rozvoj 179 spoločností v hodnote 380 miliárd HUF, čo vytvorilo viac ako 3 100 pracovných miest. Prostredníctvom programu spoločnosť VITA-Sütő Kft. postavila novú halu a uviedla do prevádzky modernú výrobnú linku vo svojom areáli. Spoločnosť vyvinula svoju pekáreň v Komárome s vládnou dotáciou 280 miliónov HUF a hodnotou 800 miliónov HUF. Investícia pomohla zachovať 270 pracovných miest. V dôsledku vývoja sa maďarská dovozná expozícia na trhu s pekárenskými výrobkami zníži, informovalo ministerstvo financií.

Zdroj: komarom.hu