Región 2015. 02. 02.

V Nitrianskom kraji zatvorili pre chrípku desiatky škôl

Deti sú choré, alebo sa tešia prázdninám. Chrípka zatvára školy v Nitrianskom kraji.

Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji rástla aj v poslednom januárovom týždni. Pre veľký počet ochorení hlavne medzi deťmi muselo byť prerušené vyučovanie vo viac ako 50 školských zariadeniach. Celkovo pre chrípku zostalo zatvorených 29 základných a 25 materských škôl v okresoch Nové Zámky, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Nitra a Topoľčany.

V piatom kalendárnom týždni bolo celkovo nahlásených 17.849 akútnych respiračných ochorení. Z nich išlo o chrípku v 4832 prípadoch. „To je nárast chorobnosti chrípky o 37,3 percenta oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre.

Najviac ochorení bolo evidovaných u školákov vo veku od šesť do 14 rokov. Priebeh choroby bol komplikovaný u 486 osôb. Z celkového počtu hlásených prípadov bolo 46,9 percenta zápalov prínosových dutín, 30,3 percenta zápalov pľúc a 22,8 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 82 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 72 percent lekárov pre dospelých.