Mix 2019. 10. 11.

Vedomou spotrebou za čistejšie prostredie

Už po piatykrát organizuje Občianske združenie Za vedomé Komárno podujatie pod názvom  Gardrobe Outlet. Organizátori okrem oblečenia na predaj pripravujú aj bohatý a zaujímavý sprievodný program.

Akcia sa opäť bude konať v Prachárni sv. Barbory v Starej pevnosti v sobotu 19. októbra od 10. do 15. hodiny, kde sú všetci záujemcovia vítaní.

Andrea Szénásy, jedna zo zakladajúcich členov občianskeho združenia, uviedla, že základnou myšlienkou pustenia sa do predaja použitého oblečenia bolo vytvorenie uvedomelého, ekologického a nákladovo efektívneho šatníka. Existuje veľa dôvodov, prečo sa chceme zbaviť nepotrebného oblečenia. Čo robiť s oblečením, ak sa nám už nepáči, keď ho už ani naša rodina, ani kamarátky nechcú? Keď sme si už aj na pracovisku viackrát vymenili svoje šaty i s kolegyňami? Andrea a jej dve spoločníčky si položili podobné otázky.

„Počas tohtoročných Komárňanských dní sme otvorili náš prvý šatníkový trh pod názvom Gardrobe Outlet, o ktorý sa veľmi skoro prejavil prekvapivý záujem, pretože poskytol možnosť lacno si nakúpiť veľmi pekné veci. Našu iniciatívu ľudia radi prijali aj preto, lebo sme mnohým ponúkli možnosť riešiť problém nahromadenia nevyužitého oblečenia v skrini“ – povedala Andrea Szénásy.

Jedným z najdôležitejších cieľov Občianskeho združenia Za vedomé Komárno je propagácia environmentálne uvedomelého správania a myslenia medzi mladými i staršími. Textilná výroba je jedným z najviac znečisťujúcich odvetví na svete, takže z hľadiska životného prostredia a zdravia záleží na tom, čo si vyberieme. Nákupom použitého oblečenia môžeme pomôcť znížiť zaťaženie životného prostredia.

Podrobné informácie o podujatí nájdete na facebookovej stránke občianskeho združenia.