Šport 2015. 01. 31.

VOLEJ: Komárno postúpilo do finále Slovenského pohára!

Komárňania dosiahli historický úspech a cez Prievidzu postúpili do finále Slovenského pohára!

Skvelý výsledok v semifinále Slovenského pohára! V prvom sobotnom stretnutí mužskej časti Slovenského pohára porazili Komárňania Prievidzu a v nedeľu si zahrajú finále.

Súpera, ktorý má v kádri viacerých reprezentantov Slovenska i Venezuely, porazili Spartakovci až v piatom dejstve, po setoch 25:15, 15:25, 23:25, 25:17, a 19:17. Otáčali pritom vedenie Prievidze 2:1 na sety. Vo veľmi vyrovnanom piatom sete uspeli a v Spišskej Novej Vsi, ktorá je dejiskom turnaja, si premiérovo zahrajú finále.

V ňom sa stretnú v nedeľu o 18:30 s víťazom zápasu VK MIRAD PU Prešov – ŠK Spišská Nová Ves, ktorý začína dnes o 18:30. Favoritom bude líder mužskej extraligy z Prešova. Priamy prenos z podujatia vysiela webový portál tvcom.cz a televízna stanica Slovak Sport.

Piaty set bol mimoriadne dramatický, Komárnu sa podarilo dostať do vedenia 8:5, no potom Prievidžania vyrovnali a od toho momentu sa tímy bili o každý jeden bod, ktorý ich dostal do vedenia. Od posledného time-outu za stavu 14:13 pre Komárno, skončili až štyri podania mimo ihriska. Chyba na podaní napokon veľmi vyrovnaný zápas aj rozhodla. Smutným hrdinom zápasu sa stal legionár v drese Prievidze Kervin Pineura, ktorý po takmer dvoch hodinách hry poslal svoje podanie mimo ihriska a Komárňanov do finále.

Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 3:2 (25:15, 15:25, 23:25, 25:17, 19:17) v semifinále Slovenského pohára
Trvanie: 115 minút, štatistiky nájdete tu