Mesto 2014. 02. 18.

Všeobecná nemocnica v Komárne vyhlásila akciu Darujte 2 % vašej nemocnici

Všeobecná nemocnica Komárno aj tento rok vyhlásila akciu „Darujte 2 % vašej nemocnici“. Financie majú pomôcť vybaviť oddelenia novými paplónmi a vankúšmi.

Zdravotnícke zariadenie má 11 lôžkových oddelení a tri jednotky intenzívnej starostlivosti, ktoré disponujú 368 lôžkami. „Všetky darované financie chceme využiť na nákup paplónov a vankúšov. Naším cieľom je zvýšiť komfort našich pacientov. Aj takýmto spôsobom im chceme spríjemniť pobyt na lôžku, na ktorom niektorí musia tráviť až 24 hodín denne,“ uviedol riaditeľ nemocnice Viktor Dudáš s tým, že väčšina paplónov a vankúšov na oddeleniach je už zastaraná a potrebuje výmenu.

Vedenie Všeobecnej nemocnice Komárno sa v tejto súvislosti snaží využiť maximum dostupných financií, vlastných i sponzorských. „Obrátili sme sa na obchodných partnerov a významné firmy v regióne Komárno so žiadosťou o presmerovanie 2 % zo zaplatených daní neziskovej organizácii FORLIFE, ktorá prevádzkuje Všeobecnú nemocnicu Komárno,“ povedal Dudáš. Pripomenul, že v minulom roku vďaka darovaným financiám zakúpili prístroj na vyšetrenie sluchu novorodencov za viac ako 3400 eur. V roku 2012 z darovaných 2 % zabezpečili posteľnú bielizeň za 5400 eur.

Zdôraznil, že každá firma či fyzická osoba môže darovať 2 % zo svojich daní. „Tento príspevok neznamená žiadny výdavok navyše. Daň, ktorú odvádzate do štátneho rozpočtu, premeníte na adresný dar. Tým pomôžete vytvoriť lepšie podmienky pre pacientov, ktorými môžete byť aj vy, vaši blízki a príbuzní,“ vysvetlil Dudáš.

(zdroj: tasr, foto: ahoj)