Šport 2013. 02. 01.

Začína sa Slovenský pohár v basketbale: Toto budete potrebovať!

Prinášame vám všetky podstatné informácie ohľadom Slovenského pohára na jednom mieste!

552629_605357709479600_1042461465_n
Grafika: MIKE

Piatok, sobota a nedeľa budú sviatkom snáď pre všetkých basketbalových fanúšikov, tých z Komárna nevynímajúc. V Levickej aréne sa stretne 8 tímov mužskej extraligy, aby si počas troch hracích dní zmerali svoje sily v jednoduchom pavúku.

Prvenstvo budú obhajovať Nitrania, ktorí ho získali minulý rok v domácom prostredí. Ich súperom na Final 8 boli hráči Komárna, ktorí ani tento rok nemôžu mať nižšie ciele, najmä vzhľadom k tabuľkovému postaveniu. Do Levíc sa pritom chystá početná enkláva fanúšikov, prvou prekážkou bude tím Banskej Bystrice, ktorí Obuvníkov v poslednom vzájomnom zápase poslal domov s riadnou nádielkou.

Program:

1. februára – Štvrťfinále
12.00 BC Prievidza – Inter Bratislava
15.00 EDYMAX SPU Nitra – BK Spišská Nová Ves
18.00 ASTRUM LEVICE – MBK Handlová
20.30 MBK Rieker Komárno – ŠKP Banská Bystrica

2. februára – Semifinále
18.00
20.30

3. februára – Finále
18:00

Jozef Paulík (manažér MBK Rieker Komárno): „Nedávame si nejaký špeciálny cieľ. Samozrejme, chceme sa čo najlepšie umiestniť, minimálne prejsť cez prvé kolo. V Leviciach si zmeria sily osem pomerne vyrovnaných družstiev. V podstate hocikto môže vyhrať a prekvapiť. My berieme Slovenský pohár ako prípravu na záverečnú fázu extraligy.“
[ZDROJ: basket.sk]

Lukáš Dubovský (krídeľník MBK Rieker Komárno): „Slovenský pohár je špecifický, lebo každé zaváhanie sa trestá. Nemôžeme si dovoliť žiadne chyby a veľké výpadky, to by znamenalo vypadnutie. My prikladáme poháru maximálnu dôležitosť a chceme to dotiahnuť čo najďalej.“
[ZDROJ: basketbal.cz]

Pokiaľ plánujete zápolenia jednotlivých tímov sledovať, ponuka prenosov je výborná. Základom je prenos na stránke TVCOM.CZ, ktorá prináša pravidelne aj basketbalové prenosy z českej najvyššej súťaže, no sledovať sme mohli aj niekoľko zápasov z Levíc, či bratislavského Interu.

Pre tých náročnejších pripravuje priamy prenos slovenská športová televízia Slovak Sport.TV. Po registrácii na webe topfun.joj.sk zaplatíte napríklad aj prostredníctvom SMS sumu 2 eurá za mesačný prístup k sledovaniu televízie Slovak Sport.TV.

Ak chcete chalanov vidieť v akcii naživo, oplatí sa vám najprv navštíviť oficiálnu stránku levického basketbalu. Na nej nájdete všetky potrebné informácie od mapy, cez vstupné, až po fotogalérie z jednotlivých hracích dní. Pri obsadzovaní miest v hale pritom dávajte pozor na to, že na zápas Astrum Levice – MBK Baník Handlová platia levickým fanúšikom permanentky a tak by sa mohlo stať, že si svoje miesto na sedenie pred zápasom Komárna s Bystricou neudržíte!

Nezabúdajte, že zápas MBK Rieker Komárno – ŠKP Banská Bystrica začína v piatok o 20:30! 

Na čo sa tešíme

Okrem samotného faktu, že počas troch dní uvidíme celkovo sedem zápasov, špeciálne sa tešíme aj na nových hráčov, ktorých si jednotlivé mužstvá prinesú. Zatiaľ čo Komárno posilnilo rozohrávku už pred nejakým časom, Nitrania si dopísali na súpisku rozhohrávača Patricka Sparksa len pred niekoľkými hodinami.

Testovať nový silnejší káder a trénerské trio Ondruš-Lukjanec- Adamčík bude Inter Bratislava, ktorá angažovala od začiatku roka niekoľko hráčov (Kyles, Jackson, Sedmák, Delič). Nateraz posledným je verným fanúšikom známy Nenad Delič, ktorý pred dvoma rokmi obliekal dres Handlovej. Tá má naopak problémy s kádrom a podľa slov manažéra Karla Kučeru za ňu nastúpia aj mladíci, ktorí tak budú zbierať cenné skúsenosti.

Podľa našich informácií by sme mohli vidieť aj posilnenú Banskú Bystricu, ktorá po vyhadzove pre Cvitanovaiča angažuje nového pivota. Pre domácich levických hráčov je zase Slovenský pohár jedinečná príležitosť ukázať sa domácemu publiku, keďže v play-off slovenskej Extraligy nenastúpia.

Tak verme našim chalanom, že odohrajú kvalitné stretnutia a že budú aspoň tri 😉 KOMÁRNO DO TOHO!