Región Dél-komárom 2022. 02. 01.

Zrekonštruovaná knižnica v Komárome znova otvorila svoje brány

Od dnes, teda od 1. februára, je možné opäť navštíviť zrekonštruovanú Mestskú knižnicu Jókaiho Móra v maďarskom Komárome. Hlavné oddelenie pre dospelých na Táncsicsovej ulici je otvorené v bežných otváracích hodinách,  od utorka do piatka od 9:00 do 18:00 hodiny a  v sobotu od 9:00 do 16:00 hodiny.

Vďaka dotácii prebehla rekonštrukcia celej elektrickej siete, ktorá sa dotýka nielen elektroinštalácie, ale miestnosti dostali aj moderné žiarovky a LED osvetlenie. Knižnica je odteraz chránená pred votrelcami aj moderným poplašným systémom.

Počas prác bola nehnuteľnosť prerobená na bezbariérovú a vybudovali sa aj toalety pre návštevníkov. Knižnica s približne 70 000 zväzkami dostala aj nové podlahové kúrenie a moderné vnútorné obklady.

Stavbu realizovala (Dél-) Komáromi Városgazda Nonprofit Kft. V blízkej budúcnosti sa počíta s rekonštrukciou exteriéru knižnice.

Knižnica však nie je jedinou kultúrno-verejnou budovou, ktorá bola v Komárome zrekonštruovaná. Aj v Jókaiho kine nastali v poslednom čase veľké zmeny. Technológia 4K, 3D zavítala do kina už v roku 2014, súčasne s renováciou interiéru a plátna, zvukovej a svetelnej techniky. Pred pár mesiacmi sa však podarilo vymeniť rady stoličiek, a tak dnes Jókaiho kino uvíta každého filmového nadšenca v tých najmodernejších podmienkach.

Zdroj: komarom.hu