Mix 2015. 12. 14.

Čo urobiť, keď náš mobil spadne do vody, alebo rozbije sa displej?

Čo urobiť, keď náš mobil spadne do vody, rozbije sa displej alebo sa len jednoducho spomalí? Spolumajiteľ siete DUNTEL a vedúci servisu Ladislav Kraz sa podelil o najdôležitejšie rady.

Začnime s najhorším prípadom, keď sa mobil namočí, spadne do záchoda alebo iným spôsobom sa stretne s vlhkosťou. V tomto prípade je najdôležitejšia rýchlosť. Ako rýchlo len viete, rozoberte zariadenie, vyberte baterku, SIM kartu a pamäťovú kartu. Viditeľnú vlhkosť, či vodu opatrne utrite kúskom mäkkej látky alebo vatou a čím skôr telefón odnesieme do servisu Duntel, kde sa naši odborníci pokúsia vdýchnuť nový život do zariadenia. Žiaľ, garancia sa nevzťahuje na opravu chýb spôsobené vodou.

Ďalší prípad je, keď displej praskne, rozbije sa, vytvorí sa na ňom „pavučina”. Vo väčšine prípadov sa nepoškodí samotný displej, ale sklo, ktoré ho chráni. V takomto prípade je to len chyba krásy a mobil funguje naďalej správne. Odporúčame ale výmenu chrániaceho krytu, aby sme predišli väčším problémom, keď napr. zo zariadenia padajú úlomky skla, preto sa je najlepšie priniesť telefón do servisu a nie doma sa pustiť do obnovy.

mobil-350x400

Tretím problémom je, keď sa náš mobil spomalí. S týmto problémom sa už stretol azda každý majiteľ smartphoneu. Postupom času si stiahneme do telefónu toľko aplikácií, že v pozadí iste z nich viacero beží tak, že ich okom nevidíme a tieto aplikácie veru spomaľujú prácu zariadenia. V takomto prípade je najlepšie upratať v telefóne, na ktoré doporučujem použiť aplikácie DU Speed Booster alebo Clean Master. Pomocou týchto aplikácií vieme vyčistením od nepotrebných súborov uvoľniť miesto v pamäti telefónu a zvýšiť voľné miesto vo vnútornej pamäti (RAM). Avšak keď už ani tieto aplikácie nepomáhajú, tak zálohujte dáta z telefónu na externé médium a obnovte pôvodné, továrenské nastavenie mobilu. Touto možnosťou sa prístroj vráti do pôvodného stavu.

Servisné miesta a obchody Duntel na nasledujúcich adresách:

Dunajská Streda – Hlavná ulica, oproti mestského úradu
Dunajská Streda – Tesco, oproti pokladniam
Dunajská Streda – Max, na poschodí
Šamorín – Jade-dom, vedľa kaviarne Segafredo
Dunajská Lužná – pri hlavnej ceste, v centre Coop
Komárno – Tesco, pri vchode