Mesto 2016. 06. 22.

Komárňanská nemocnica privítala stovky žiakov na svojom prvom Dni otvorených dverí pre verejnosť

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, 21. júna 2016, privítala na svojom prvom verejne prístupnom Dni otvorených dverí (DOD) 450 žiakov a viac ako 100 ľudí zo širokej verejnosti. DOD, ktorý sa konal v areáli komárňanskej nemocnice, sa zúčastnili aj hospitalizovaní pacienti. Toto podujatie, bolo určené hlavne pre deti z okolitých základných škôl, no na svoje si prišla aj široká verejnosť, ako aj odborníci z oblasti zdravotníctva a farmakológie.

Vedenie nemocnice si pre návštevníkov pripravilo v spolupráci s Dramatickým krúžkom Gymnázia Ľ. J. Šuleka pri MO MS v Komárne alebo „Dramaťákom“ vedeným Jozefom Černekom zaujímavý kultúrny program, v rámci ktorého odzneli známe piesne z muzikálov Sen noci SvätojánskejSnehulienka a zopár trpaslíkov. Súčasťou programu bola aj karaoke show a prítomných potešila aj klauniáda zo strany Clowndoctors z občianskeho združenia Červený nos. Návštevníci si okrem iného mohli bezplatne zmerať krvný tlak, hladinu cukru v krvi, ale aj BMI index. Zvedavci dostali možnosť nakuknúť do sanitky a mohli si vyskúšať aj základné zdravotnícke nástroje, akými sú fonendoskopy, rúška a množstvo ďalších zaujímavých pomôcok. „Sme radi, že nás dnes poctilo svojou návštevou takéto množstvo návštevníkov, zároveň je to pre nás pozitívnou motiváciou k tomu, aby sme z tejto udalosti urobili tradíciu,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Viktor Dudáš.

Program Dňa otvorených dverí bol okrem širokej verejnosti určený aj odborníkom z oblasti zdravotníctva. „Odborný seminár sme pripravili vďaka aktívnej spolupráci s kolegami farmaceutmi a veríme, že si všetci zúčastnení lekári a farmakológovia prišli na svoje,“ uviedol MUDr. Rudolf Pelikán, MPH, námestník riaditeľa komárňanskej nemocnice pre zdravotnú starostlivosť na margo vedeckej pracovnej schôdze, ktorá sa konala v rámci Dňa otvorených dverí.

Mgr. Marta Csergeová
tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.

Foto-1---prvý-Deň-otvorených-dverí-v-komárňanskej-nemocnici-pre-verejnosť Foto-3---DOD Foto-4---Clowndoctors