Mix 2018. 11. 23.

Konferencia Žiť Vedomo sa uskutoční už túto sobotu v Komárne

Konferencia Žiť Vedomo sa uskutoční už túto sobotu 24. novembra 2018 v Aule univerzity Selyeho v Komárne.

Prednášky s prestávkami rozdelené do 4 programových blokov, budú trvať od 9.00 do 18.00 a ich podrobný program nájdete na webe https://zitvedomo.sk/program/.

Radi by sme vám ponúkli niekoľko dôležitých informácií o podujatí spolu s tipmi, ako si z konferencie Žiť Vedomo odniesť čo najviac inšpirácie.

DOPRAVA
BICYKEL: univerzita Selyeho sa nachádza neďaleko centra, takže pokiaľ ste z Komárna a okolia, po prechádzke pešo je bicykel najpríjemnejšia možnosť dopravy.
TAXI: zo železničnej stanice sa najjednoduchšie odveziete taxíkom. K dispozícii máte na výber z nasledovných taxi služieb:
• PT Taxi
• City Taxi
• Naj Taxi
Všetky taxi služby Vás odvezú na miesto konferencie za 1,50€.

AUTO: Parkovisko sa nachádza priamo pred univerzitou Selyeho v Komárne. Parkovanie je bezplatné.

PRÍCHOD
Registrácia bude prebiehať od 8.00 do 8.45. Prvý blok začína presne o 9.00. Ak prídete s dostatočným predstihom, budete mať už pred začiatkom programu čas na registráciu, nákupy, malé občerstvenie, aj rannú kávu.

REGISTRÁCIA
Sme zero waste konferencia, preto si prosím nič netlačte. Na registrácii stačí povedať vaše meno a variabilný symbol, nebudete potrebovať žiaden iný lístok. Registrácia pri vstupe je rozdelená na viacero častí podľa začiatočného písmena vášho priezviska. Pri registrácii obdrží každý účastník menovku z recyklovateľného papiera, ktorá bude slúžiť ako vstupenka na opätovný návrat.

BEZBARIÉROVÝ PRÍSTUP
Podľa potreby je možné použiť výťah. Vyhradené miesto budovy bude označené na odkladanie kočíkov.

TLMOČENIE
Prednáška Helene Patterman bude simultánne tlmočená. Ak budete mať záujem o prekladateľskú staničku, potvrďte nám ho prosím odpoveďou na tento e-mail. Keďže máme obmedzený počet staničiek, prosíme tých, ktorí rozumejú bežnej hovorovej angličtine, aby si prednášku vychutnali radšej v origináli :). Prekladateľské staničky si môžete vyzdvihnúť počas prestávky pred Heleninou prednáškou.

FOTOGRAFOVANIE
Počas vystúpení, prosím, nefoťte a nerobte video záznam. Ruší to rečníkov a rozptyľuje účastníkov okolo vás. Fotografovať mimo hlavnej sály počas prestávok však môžete do sýtosti.

OBČERSTVENIE
Počas celého dňa je pre vás pripravený bezodpadový catering, prísun tekutín a nebude chýbať ani dobrá káva. Keďže sme Zero Waste konferencia preferujeme, keď si so sebou prinesiete termohrnček.

OBED
Do stredy, 21. novembra, je možné objednať si obed na univerzite Selyeho v cene 3,20 €. Na výber je ponuka troch jedál. Na mieste sa obed bohužiaľ doobjednať nedá, v blízkosti je ale viacero reštaurácií. V prípade Vášho záujmu o obed napíšte nám prosím číslo obedu odpoveďou na tento e-mail. Obedy sa platia pri ich výdaji. Pri registrácii od nás obdržíte číslo Vášho objednaného obeda, s ktorým sa preukážete pri výdaji jedla. V prípade, že Vás sprevádzajú deti, ponuka výberu obedov platí pre ne.

Ponuka výberu obedov je nasledovná:
1. domáca zeleninová polievka, rybie filé na rošte s bylinkovou omáčkou
2.domáca zeleninová polievka, zapekaná zelenina
3.domáca zeleninová polievka, grilované kuracia prsia, dusená ryža,zemiaky, parená zelenina
kapustový šalát

PRESTÁVKOVÉ AKTIVITY
Počas prestávok vás čaká veľké množstvo aktivít, na ktoré vás pred každou prestávkou upozorníme. Tieto aktivity zahŕňajú:

VYSTAVOVATELIA/INFO STÁNKY:
kompletný zoznam vystavovateľov a info stánkov nájdete na našej stránke https://zitvedomo.sk/vystavovatelia/

DETSKÁ ZÓNA:
V prípade, že máte záujem, aby Vaše dieťa počas konferencie trávilo čas v detskej zóne, poprosíme Vás, aby ste nás o tejto skutočnosti vopred informovali zaslaním emailu. Potrebujeme pre deti zabezpečiť pitný režim a občerstvenie. Program, ktorý je pre deti zabezpečený v detskej zóne, je prístupný na našej stránke: https://zitvedomo.sk/detska-zona/.

SME ZERO WASTE
Skúsme dokázať, že konferencia sa dá spraviť takmer bez odpadu. Ak nejaký odpad predsa vytvoríte,
budú na mieste koše na triedenie.

ĽUDIA OKOLO VÁS

Všetkých nás spája spoločný záujem, bola by škoda nezoznámiť sa s niekým novým!
Nadviažte rozhovor s človekom vedľa vás, vyberte si v sále vždy iné miesto na sedenie, pomôžu Vám v tom aj menovky, ktoré budete mať. Všetci sme tu s jedným cieľom. A možno nájdete najväčšiu inšpiráciu na vašej ceste k zdravému životu, zdraviu a bezodpadovosti práve v takýchto neformálnych rozhovoroch.

AK NIEČO NEBUDE FUNGOVAŤ
Obráťte sa na organizátorov alebo dobrovoľníkov, ktorých rozoznáte podľa rovnakého oblečenia, svetlý vrch, prípadne príďte k registrácii, kde nájdete asistenciu počas celého dňa.

ĎALŠIE INFORMÁCIE
nájdete na našom https://zitvedomo.sk/
na Facebooku https://www.facebook.com/events/2153109308045983/
alebo na info@zitvedomo.sk Tešíme sa na stretnutie! Organizačný tím Žiť Vedomo