Mesto 2011. 10. 04.

Mostu sa Marekovo primátorovanie nepáči

“Marek by sa mal zamyslieť, či je spôsobilý na výkon funkcie primátora,” tvrdí Most-Híd.

 

Chyby a self-propagácia
Pomyselná opozícia mesta Komárno si myslí, že primátor Anton Marek nevykonáva svoju funkciu najlepšie, ako vie a má sa ešte čo učiť. Vyplýva to z tlačového vyhlásenia strany Most-Híd. “Problémom nie je len to, že pre jeho neistotu a nerozhodnosť sú zasadnutia chaotické, ale stáva sa, že o predloženom návrhu nedáva hlasovať, čo je závažným porušením rokovacieho poriadku a príslušných právnych predpisov,” píše sa vo vyhlásení.

Vedenie mesta zas tvrdí, že poslanci hlavne z radov Mostu častokrát zbytočne a priveľa počas rokovaní diskutujú, aj niekoľkonásobne sa prihlásia o faktickú poznámku, čím predlžujú rokovania a tak odsúvajú hlasovania.

Školy, projekty, peniaze
Vedeniu mesta tiež vyčítajú nečinnosť v oblasti realizácie nových projektov. Okrem projektov odštartovaných za bývalého vedenia, sa podľa Mostu v informatívnej správe publikovanej na trojdňovom septembrovom rokovacom maratóne nenachádzalo nič. Do budúcna poslanci za Most dúfajú v zlepšenie situácie v prospech mesta. Vedenie mesta malo ďalej povinnosť do 30.6.2011 dopracovať koncepciu financovania škôl v Komárne, no doteraz sa tak nestalo.

O probléme hovorí hlavne Základná umelecká škola v Komárne, ktorá so svojimi finančnými problémami predstúpila pred poslancov.

V správe sa tiež uvádza, že financie Komárna sú v dobrom stave, za čo môže dobré hospodárenie v predošlom roku a nárast príjmu z podielových daní o 1,5 milióna eur oproti minulému roku, takže žiadne pôžičky zo strany mesta momentálne nie sú potrebné.

Vyjadrite svoj názor