Mesto 2015. 12. 18.

Na sedmičke bude do Vianoc hotový nový chodník a parkovisko

Pred pár rokmi zbúrali nedokončenú budovu, ktorá bola „ozdobou” siedmeho sídliska už viac ako desaťročie. Odvtedy sa ale s pozemkom nič nedialo. Z času na čas vyskočila správa, že sa tam niečo začalo budovať. Nakoniec ale všetko skončilo ako fámy.

Nepríjemné bolo aj to, hlavne pre mamičky s kočíkmi a starších ľudí, že medzi dvomi budovami nebol chodník, preto chodci najčastejšie používali cestu a prepletali sa pomedzi zaparkované autá.

Konečne sa ale ľady pohli. „Do Vianoc dokončíme nový chodník,“ hovorí majiteľ pozemku István Menyhárt. „Okrem chodníka tu bude aj parkovisko pre 25-30 áut. Parkovisko by sme chceli spevniť asfaltom, ak to počasie dovolí. Pokiaľ to nepôjde hneď, tak do februára, marca ukončíme rekonštrukciu. Ale parkovať sa tu bude dať samozrejme už od Vianoc,” vysvetľuje.

Ku komfortu tamojších obyvateľov prispeje aj to, že kontajnery presunuli na druhú stranu cesty, bližšie k panelákom. Tak obyvatelia nemusia prechádzať cez cestu, keď chcú vyniesť smeti.

Informovali sme sa aj o tom, čo bude ďalej s pozemkom. I. Menyhárt nateraz povedal len toľko, že by sa k téme zatiaľ nerád vyjadroval, nakoľko ešte trvajú rokovania. Jedno je však isté: na prázdnom pozemku bude stáť budova a majitelia nedovolia, aby sa tam rozrástla burina.

image2 (1) image3 image4