Mesto 2015. 10. 29.

Nemocnica Komárno začala modernizovať oddelenie gynekológie a pôrodníctva

Pacientky oddelenia gynekológie a pôrodníctva Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, sa môžu začať tešiť na štyri nové nadštandardné izby. Modernizácia oddelenia, ktorá vyjde nemocnicu na viac ako 70 tisíc EUR potrvá do polovice decembra 2015. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

V rámci renovácie oddelenia dôjde k vytvoreniu štyroch celkom nových nadštandardných izieb so samostatnými hygienickými zariadeniami a kompletne novým nábytkom. Pacientky touto renováciou získajú zvýšený komfort a absolútne súkromie nielen na izbe, ale aj na chodbe oddelenia. „K vytvoreniu ďalších nadštandardných izieb sme dospeli vzhľadom k neustálemu rastúcemu záujmu o túto službu zo strany pacientiek a ich rodiny. V poslednom období sledujeme, že si čoraz viac mamičiek vyberá našu pôrodnicu, čomu svedčí aj rastúci počet pôrodov a opakované získanie titulu Najlepšia pôrodnica v Nitrianskom kraji v rámci nezávislého prieskumu Sprievodca pôrodnicami. Nespíme však na vavrínoch a neustále sa snažíme zlepšovať. Preto sme sa aj pustili do rekonštrukcie a budeme sa uchádzať o titul Baby Friendly Hospital,“ uviedol riaditeľ Mgr. Viktor Dudáš s tým, že pre lekárov a ostatných zamestnancov nemocnice sa zlepšia pracovné podmienky.

História gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia siaha až do obdobia roku 1902. Oddelenie svojím vybavením zodpovedá súčasným požiadavkám kladeným na komplexnú starostlivosť o ženu a novorodenca. Poskytuje liečebnú starostlivosť všetkým ženám s gynekologickými ochoreniami, tehotným ženám, rodičkám a šestonedieľkam. Operačný trakt s vybavením zodpovedá kladeným parametrom, poskytuje operačnú liečbu v širokom rozsahu. Pôrodnícka časť ponúka prípravu pre tehotné, prehliadku a poučenie pred pôrodom, aj pre otca alebo blízkeho príbuzného. Možnosť prítomnosti pri pôrode a zotrvania pri rodičke v samostatnom boxe pred a po pôrode. Počas prvej doby pôrodnej je možnosť využitia rôznych pomôcok a alternatív, napríklad využitie pôrodnej vane – forma hydroterapie. Oddelenie poskytuje aj ďalšie možnosti využitia pomôcok podľa potrieb rodičiek, eventuálne podľa individuálneho plánu rodičiek s odborným personálom.

-Mgr. Marta Csergeová-
AGEL SK a.s.

Foto 1 - renovácia soc. zariadenia v izbe