Mesto 2020. 04. 24.

Nemocnica v Komárne začala komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

Nemocnica Komárno s.r.o., člen skupiny AGEL, začala od stredy, 22. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch. Cena testu je 65 EUR.

O testovanie už prejavili záujem prví klienti. ,,Pacienti nás začali oslovovať s takouto požiadavkou, ide najmä o cezhraničných pracovníkov. Tiež sú to tí klienti, ktorí chcú mať istotu, ale momentálne nie sú indikovaní na test na základe oficiálne zadefinovaných možností. Záujem o testovanie majú aj firmy, ktoré by chceli otestovať svojich zamestnancov. Rozhodli sme sa preto aj našej nemocnici ponúknuť možnosť otestovať sa priamo u nás, v na to určených priestoroch,“ hovorí riaditeľ Nemocnice Komárno s.r.o., Mgr. Miroslav Jaška, MPH.

Spôsob objednávania samoplatcov na testy koronavírusu COVID-19 je veľmi jednoduchý, a to prostredníctvom recepcie Nemocnice Komárno na telefónnom čísle 035/7909333 alebo na emailovej adrese: recepcia@nemocnicakomarno.sk. Odbery sa uskutočnia v stanovených priestoroch  a v stanovenom čase dohodnutom s pracovníkmi recepcie. Realizovať ich bude vyškolený tím Nemocnice Komárno. 

Poplatok za testovanie je 65 €, pričom pacient pri príchode do nemocnice na recepciu zaplatí poplatok bezhotovostným prevodom. Odberov sa týkajú aj špeciálne požiadavky – výter je najvhodnejšie robiť ráno nalačno a pacienti by nemali predtým jesť a piť, mali by prísť bez predchádzajúceho použitia kloktadiel, zubnej pasty alebo iných dezinfekcií, nefajčiť ani elektronické cigarety, nesmie sa žuť žuvačka, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla.  Vzorky sa po odbere odošlú do laboratória AGELLAB v Nemocnici Zvolen a spôsob doručenia výsledkov bude dohodnutý recepciou a samoplatcom. Výsledky budú doručené aj v cudzom jazyku, a to v angličtine, nemčine a maďarčine.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK