Mesto 2015. 11. 28.

Po výbuchu v lodeniciach je jeden muž vážne zranený

V Komárne v sobotu popooludní rozoberali vyradené železničné cisterny zamestnanci firmy, ktorá obchoduje s kovovým odpadom. V areáli spoločnosti SAM Komárno, kde túto prácu vykonávali, však došlo k výbuchu, jeden muž utrpel vážne zranenia, letecky ho transportovali do novozámockej nemocnice. Informáciu prinieslo spravodajstvo televízie Joj.

Podľa informácií televízie, odrezával 47-ročný muž autogénom skrutky z vlakovej cisterny v areáli niekdajších lodeníc. „Pracovali sme na dome, nosili sme stavebný materiál do dvora, bol som vnútri a zrazu nastal obrovský výbuch. Spýtal som sa kolegu, či vybuchla cisterna,“ povedal pre Joj svedok Jenő Fügedi.

Na móle lodeničiarského bazéna totiž pred časom odstavili pravdepodobne vyradené cisterny. Tie rozoberali zamestnanci externej firmy na likvidáciu kovového odpadu. Jej majiteľa nám nedvíhal telefón, koľko ľudí v tom čase pracovalo, sa televízii nepodarilo zistiť. „Potom som uvidel dym nad cisternou, Jeden muž sa pozrel do cisterny, prišli záchranári, policajti, hasiči,“ dodal svedok. Silná tlaková vlna muža doslova odhodila z cisterny, utrpel viaceré zranenia. „Asi zabudli odvetrať cisternu,“ myslí si svedok nehody.

Záchranári, ktorí sídlia len pár stoviek metrov od miesta nehody, dorazili takmer okamžite, zraneného muža naložili do záchranárskeho vrtuľníka a transportovali ho do nemocnice. „Muž utrpel zlomeninu driekovej chrbtice a panvy, leteckí záchranári ho museli transportovať do nemocnice do Nových Zámkov,“ uviedol pre televíziu hovorca operačného strediska Zdravotnej záchrannej služby SR Boris Chmel.

(noviny.sk)