Mesto 2011. 02. 14.

Počas kampane Valentínska kvapka krvi sa počet darcov zvyšuje

Do kampane Valentínska kvapka krvi, ktorá sa začína v pondelok 14. februára, sa každoročne zapája stále viac darcov.

Potvrdila to pre TASR primárka Hematologicko-transfúzneho oddelenia nemocnice v Komárne Elena Hrabovská. „Ako na celom Slovensku aj v okrese Komárno organizujeme v spolupráci s Červeným krížom, Národnou transfúznou stanicou SR a všetkými hematologicko-transfuziologickými oddeleniami nemocníc od 14. februára do 11. marca kampaň, ktorá je zameraná na oslovenie darcov krvi hlavne z radov mladých ľudí a ich rodinných príslušníkov,“ uviedla s tým, že na pracovisku v Komárne každý piatok možno darovať krv od 7.00 h do 11.00 h.

„Okrem toho, keď sa pozbiera viac darcov napríklad na stredných školách, alebo sa prihlási skupina poslucháčov z Univerzity J. Sellyeho, dá sa dohodnúť aj iný termín. Samozrejme organizujeme výjazdy aj do okolitých obcí Komárňanského okresu,“ konštatovala primárka. Dodala, že doterajšie skúsenosti sú veľmi dobré, každoročne zaznamenávajú novodarcov, prihlasujú sa kolektívy zo škôl a chodia aj mladé manželské páry s deťmi.

„Privítame aj zaľúbených, ktorí neoslavujú Valentína len v pohostinských zariadeniach, kinách, ale prídu aj k nám darovať krv. Máme skúsenosti, že celé rodiny chodia darovať krv,“ zdôraznila Hrabovská.Valentínska kvapka krvi spája už 16 rokov všetkých ľudí, ktorí nemyslia len na seba a chcú nezištne pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. „Cieľom akcie je šíriť myšlienku rodinného darcovstva krvi, najmä výchovou k darcovstvu krvi,“ podčiarkla primárka.

krv

Vyjadrite svoj názor