Mesto 2013. 03. 22.

Príchod jari ukončil tohtoročnú Valentínsku kvapku krvi

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa aj tento rok pripojila k akcii Valentínska kvapka krvi, ktorá sa začala 14.2.2013 a skončila sa včera. Na oddelenie hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice v Komárne prišlo tento rok darovať najcennejšiu tekutinu až 49 žiakov, 208 viacnásobných darcov a 20 prvodarcov len v rámci tejto nezištnej akcie.

 blood_drop

Darovanie krvi je prejavom zodpovednosti, úcty a lásky. Krv je nenahraditeľná a zároveň najvzácnejšia tekutina, ktorá v mnohých prípadoch zachraňuje ten najväčší dar, ktorí sme dostali, a tým je život. „Teší nás, že pravidelne chodia už stáli darcovia krvi, medzi ktorými sú aj študenti stredných odborných škôl a gymnázií, pričom pribúda aj mnoho novodarcov,“ uviedla pani primárka oddelenia hematológie a transfuziológie MUDr. Elena Hrabovská s tým, že odbery majú naplánované v komárňanskom okrese už na celý rok 2013.

Komárňanské oddelenie hematológie a transfuziológie sa zúčastnilo Valentínskej kvapky krvi už po niekoľkýkrát. „V roku 2012 prišlo v rámci Valentínskej kvapky krvi darovať krv až 62 žiakov a 161 viacnásobných darcov. Tento rok to bolo o 54 darcov viac, čo nás veľmi potešilo,“ dodala primárka MUDr. Elena Hrabovská.

TEXT: Bc. Marta Csergeová, tlačová hovorkyňa AGEL SK