Kultúra 2015. 09. 17.

Spomienky na horúce, ale krásne leto s LT – KLUBKO

Opäť už iba spomíname na tohtoročné veľmi vydarené leto, a to nielen kvôli počasiu, ale aj vďaka krásnym chvíľam, ktoré sme prežili v letných táboroch, ktoré organizovala ZŠ J. A. Komenského.
Mnohí sme celé tri týždne chodili do denných táborov, ktoré boli priamo v budove našej školy.
Odtiaľ sme podnikali výlety do blízkeho aj vzdialenejšieho okolia. Naučili sme sa základy jazdenia na koni, zakladať oheň, plavili sme sa loďou a stvárali sme rôzne úžasné veci s pani učiteľkami, pani vychovávateľkami a našimi kamarátmi.

Tí odvážnejší sme sa opäť vybrali spoznávať nové kraje našej krásnej vlasti. Tentoraz to bol Liptov. Naša cesta viedla do dedinky Huty. V tejto malebnej dedinke sme boli ubytovaní v penzióne Roháčan,  kde nám tety varili samé “mňamky“. Počas horúcich letných dní nám prišli veľmi vhod prechádzky lesmi Roháčov, či k neďalekému mlynu v prekrásnej doline. Spoznávali sme aj našu históriu v skanzene v Zuberci, či na Oravskom hrade, cítili sme sa skoro ako moreplavci na plavbe  našou  krásnou Oravskou priehradou. Chvíle odpočinku v areáli penziónu sme využívali na rôzne tvorivé, či športové aktivity. Naučili sme sa liezť na lanovej dráhe, aj na lezeckej stene, mali sme táborovú olympiádu, rôzne turnaje, tí menší sa vyšantili na preliezkach, šmýkaľke, či hojdačkách.

Po večeroch sme v rámci programov tvorili masky a vymýšľali rôzne aktivity pre naše pobavenie, ale i pobavenie našich kamarátov.

Tešíme sa na budúci 10. Letný tábor Klubko, opäť niekde inde na ešte nepoznanom mieste, kde bude určite tak krásne a dobre ako tento rok.

-Klubkáči-

2 3 4