Mesto 2014. 08. 18.

Tu sú kandidáti! Bude jeden z nich primátor?

Po týždňoch dohadov je známy zrejme zoznam kandidátov, ktorí sa v novembrových komunálnych voľbách pobijú o kreslo primátora mesta Komárno. K už ohláseným kandidátom za strany SMK a Most-Híd pribudli ďalšie tváre, viac i menej známe. Informácie priniesol tždenník Delta. Ďalší budúci primátori môžu ešte pribudnúť, prihlasovať sa do volieb môžu kandidáti do 21. septembra. Komunálne voľby sa uskutočnia 15. novembra.

Už na konci júla bolo známe, že SMK postaví do volieb kandidáta, ktorý je novou tvárou – Czíria Attila. Ten sa podľa vlastných slov rozhodol pre kandidatúru po tom, ako mu vyjadrili podporu priatelia, rodina i väčšina strany. Kontra zo strany Mosta-Híd prišla krátko na to, keď pred takmer dvoma týždňami ohlásil svoju kandidatúru dvojnásobný bývalý primátor Tibor Bastrnák.Po konzultácii s občanmi a s rodinou, som prijal nomináciu strany Most-Híd na tento post,“ napísal na svojom facebookovom profile. Napriek tomu že tieto dve politické strany ohlásili svojich kandidátov, hovorí sa o odstúpení jedného z nich pred voľbami a spojení voličov. 

Známou tvárou je aj Stubendek László, ktorý ako kandidát SMK neuspel pred štyrmi rokmi. Dostal o viac ako tisíc hlasov menej ako vtedajší víťaz Anton Marek. A aj súčasný primátor sa bude uchádzať o hlasy Komárňanov. Pred štyrmi rokmi získal takmer polovicu hlasov a bude zaujímavé sledovať, ako obyvatelia jeho štvorročné primátorovanie ohodnotia.

Zaujímavá ponuka kandidátov pokračuje poslednými nateraz ohlásenými menami. Jedným z nich je kandidát Strany zelených Peter Benčič a podnikateľka Magda Gulyásová, ktorá sa v prípade zvolenia môže stať prvou ženou vo vedení mesta.

Pred štyrmi rokmi sme priniesli hlasovanie pred voľbami a to dopadlo nad očakávania presne. Hlasujte na našom webe aj teraz – Koho budete voliť za primátora mesta Komárno?

UPDATE: 19:30. Kandidatúru na primátora Komárna ohlásil aj Less Károly. Bohužiaľ, dodatočne do hlasovania nevieme kandidátov dopĺňať, keďže to už bolo spustené. Vážime si každý hlas, ktorý v ankete odovzdáte a preto ju nebudeme spúšťať znovu zakaždým, keď sa ohlási nový kandidát. Toto hlasovanie ukončíme s vyhlásením oficiálnych kandidátov a následne otvoríme druhé kolo. Ďakujeme za pochopenie.

Hlasovanie na Ahoj Komárno 2010:

T. Bastrnák- 27,06%
A. Marek – 43,33%
L. Stubendek – 29,61%

Volebné výsledky 2010:

T. Bastrnák – 28,27%
A. Marek – 40,37%
L. Stubendek – 31,35%

Počty hlasov 2010: 

Anton Marek (Nezáv.): 5 492
Laszló Stubendek (SMK): 4 265
Tibor Bastrnák (Most-Híd): 3 846
János Bózsa (SRS): 24