Mix 2018. 05. 15.

Úspech ZŠ Pohraničnej na Odysei Mysle 2018

Celosvetová súťaž kreativity a tímovej spolupráce Odysea Mysle má v Komárne už 15 ročnú tradíciu. Toľko rokov sa jej venujeme aj na ZŠ Pohraničnej v Komárne. Za tie roky sa do nej každoročne zapájalo množstvo žiakov a trénerov – pedagógov. Niektoré tímy vydržali spolu aj viac rokov a ich nadšenie a usilovná príprava prinášali ocenenia na najvyšších priečkach.

Odysea Mysle funguje u nás ako pravidelný krúžok. V tomto roku sa vytvorili 4 tímy dvoch vekových kategórií, v Odysei sú pomenované ako divízie. Národné kolo súťaže sa konalo v Drahovciach pri Piešťanoch pod hlavnou taktovkou dlhoročného Odyseáka a hlavného porotcu Erika Odrobináka a jeho tímu. Trojdňová súťaž, ktorá bola v tomto roku medzinárodná, keďže sa jej zúčastnili aj tímy z Prahy, bola skvelo zorganizovaná, s bohatým programom a v príjemnom prostredí.

Celkovo sa na nej zúčastnilo 15 tímov, okrem českých aj tímy z Drahoviec, Dubnice nad Váhom, Piešťan a Hlohovca.
Naše tímy vybojovali na Národnom kole dve 1. miesta: tímy „LUNASVED“ a „Keď my nevieme“ a dve 3. miesta: tímy „ Galaktické bláznovstvá“ a „Baby z Komárna“, pod vedením tréneriek Anety Hradilovej a Kataríny Bugáňovej.

Prvé tri umiestnenia majú vždy právo reprezentovať Slovensko na Eurofestivale, v tomto roku sa koná v Nemecku a prvé miesta postupujú na celosvetové finále do rodiska Odysei, do Ameriky, Iowa State Univerzity. Reprezentácie na týchto kolách sú však finančne veľmi náročné, keďže náklady nie sú hradené zo štátnych zdrojov a vyžadujú pomoc sponzorov. Z týchto dôvodov sa nám, žiaľ, zatiaľ nepodarilo reprezentovať v zahraničí. Napriek tomu máme z dosiahnutých výsledkov veľkú radosť, keďže tento úspech je krásnou odmenou za našu polročnú húževnatú prípravu. Odysea Mysle okrem toho znamená pre každého z nás nezabudnuteľné zážitky, chvíle plné skvelých nápadov, kreativity, originálnych výtvorov a úžasných ľudí. Ďakujeme našim rodičom a vedeniu našej školy za podporu a finančnú pomoc.

Viac na http://www.zspohranicna.sk/odysea-mysle-2018/

(Katarína Bugáňová, trénerka tímov Odysea Mysle)