Mesto 2018. 06. 08.

V meste vznikne tematický park v podobe pevnosti v Komárome

 V Komárne vznikne do konca roka nový interaktívny tematický park. Bude replikou historickej pevnosti, ktorá sa nachádza v maďarskom Komárome na protiľahlom brehu Dunaja.

Jeho výstavba je súčasťou projektu s názvom Cultplay – vytvorenie interaktívnych tematických parkov, inovatívne využitie kultúrneho dedičstva. Ten sa bude realizovať aj v mestách Nové Zámky, Hurbanovo, Kolárovo, Šaľa a v obci Svodín. V Maďarsku vzniknú tematické parky s replikami slovenských historických pamiatok, okrem Komáromu aj v mestách Tata, Oroszlány a Kisbér.

Európska únia (EÚ) vyčlenila na realizáciu projektu Cultplay viac ako 2,4 milióna eur. Mesto Komárno z nej získa 345.770 eur. „Parky Cultplay sú tematické parky, ktoré sa budú využívať ako detské ihriská. Ich súčasťou budú aj rozšírené informácie o ostatných atrakciách v partnerských obciach dostupné formou internetovej aplikácie v slovenčine, maďarčine a angličtine. Každý z parkov bude do pozornosti návštevníkov odporúčať iný park, lákajúc tak návštevníkov z jednej strany Dunaja na druhú,“ informoval Mestský úrad v Komárne.

(tasr, fotky: komarno.sk)