Kultúra 2015. 01. 14.

Víťazom krajského kola Zenit v elektronike je študent SPŠ v Komárne

Dňa 4. decembra 2014 sa v Nových Zámkoch uskutočnil 31. ročník krajského kola súťaže ZENIT v elektronike, kde sa zúčastnili aj dvaja žiaci komárňanskej priemyslovky, ktorí zvíťazili v školskom kole. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V kategórii A (3. a 4. ročník) školu reprezentoval Balázs Nagy zo 4.K triedy a v kategórii B (1. a 2. ročník) komárňanskú priemyslovku reprezentoval Daniel Goljan z 2.F triedy.

Prví dvaja súťažiaci z každej kategórie postúpili do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať 3. až 5. februára v Trenčíne, kde budú mať možnosť zabojovať o miesto v národnom tíme Skills Slovakia v odbore Elektrotechnik. ZENIT v elektronike je komplexná elektrotechnická súťaž, v ktorej musia súťažiaci preukázať nielen svoje teoretické vedomosti, ale aj praktické zručnosti. Preto je víťazstvo v nej veľmi cenné.

Účasť v krajskom kole bola pre oboch žiakov úspešná. V kategórii A obsadil Balázs Nagy v silnej konkurencii pekné 5. miesto, keď získal 99 bodov z celkového počtu 120 bodov.

Ešte úspešnejšie si počínal Daniel Goljan, ktorý s počtom bodov 108 s prehľadom vyhral vo svojej B kategórii a z 1. miesta postúpil do celoštátneho kola . Toto víťazstvo a postup do celoštátneho kola je cenné o to viac, že zvíťaziť v krajskom kole a postúpiť do celoštátneho kola sa komárňanskej priemyslovke podarilo už tretí rok za sebou.