Mesto 2013. 04. 29.

Všeobecná nemocnica otvorila dnes nové Gastroenterologické centrum

Všeobecná nemocnica Komárno otvorila moderne zrekonštruované Gastroenterologické centrum, ktoré prevádzkuje nezisková organizácia Forlife a manažérsky riadi spoločnosť Agel Sk a. s.

Primátor Komárna MUDr. Anton Marek a riaditeľ nemocnice Mgr. Viktor Dudáš
Primátor Komárna MUDr. Anton Marek a riaditeľ nemocnice Mgr. Viktor Dudáš

Investícia do technického vybavenia vyšla nemocnicu na viac než 70.000 eur a do opráv interiéru a celého poschodia, na ktorom sa vytvorili ďalšie ambulantné priestory, nemocnica zainvestovala ďalších 111.000 eur.

Slávnostného otvorenia Gastroenterologického centra sa zúčastnil aj primátor mesta Komárno Anton Marek a predseda predstavenstva spoločnosti Agel Sk Milan Leckéši. Všetci prítomní ocenili vytvorenie príjemného a moderného pracovného prostredia pre lekárov, sestry, čo sa určite prejaví aj v kvalite poskytovanej starostlivosti pre chorých z Komárna a širokého okolia. Pacienti tak získajú nielen kvalitnejšiu starostlivosť, ale aj komfort pri čakaní na vyšetrenie.

“Moderné Gastroenterologické centrum vrátane materiálno technického vybavenia spĺňa  aj najvyššie požiadavky kladené na takéto pracoviská,” konštatoval riaditeľ nemocnice Viktor Dudáš. Pripomenul, že v rámci stavebných úprav boli na celom poschodí vymenené staré, nefunkčné okná a dvere za plastové. Vymenili sa aj podlahy, svietidlá a zväčšili sa čakárne. “Pre pacientov sa vytvorili bezbariérové sociálne zariadenia,” uviedol Dudáš a dodal, že zakúpili aj nový nábytok vyrobený na mieru.

Nové možnosti prinesie Gastroenterologickému centru aj nové technické vybavenie. “Zaobstarali sme anoskop a endoskopickú vežu, ktorá slúži na vyšetrenie hornej a dolnej časti tráviaceho traktu. Pomáha v diagnostike a liečbe orgánov. Okrem nových priestorov vidím hlavný prínos v tom, že vedľa seba budú fungovať dve rovnocenné, štandardné gastroenterologické pracoviská s možnosťou vzájomného zastupovania a pomoci, čím sa zlepší dostupnosť endoskopických výkonov pre ambulantných, ale najmä pre nemocničných pacientov,” vysvetlil vedúci lekár Zoltán Benyó.

Gastroenterologická ambulancia vo Všeobecnej nemocnici Komárno zabezpečuje ambulantnú odbornú starostlivosť pre pacientov komárňanského okresu a konziliárne služby pre pacientov hospitalizovaných vo všeobecnej nemocnici. “Pracovisko zabezpečuje okrem štandardných diagnostických a terapeuticko-endoskopických výkonov horného i dolného tráviaceho traktu aj dispenzarizáciu pacientov trpiacich na ochorenia pažeráka, žalúdka, chronické ochorenia hrubého čreva, pečene, pankreasu a celiakiu,” objasnil Benyó.

TEXT: TASR

Vyjadrite svoj názor