Šport 2018. 03. 23.

17 titulov Majstra Západoslovenskej oblasti Delta klubu Komárno

Plavci Delta klubu Komárno sa pod vedením trénera Knihára Michala zúčastnili 17.-18.3.2018 jarných Majstrovstiev západoslovenskej oblasti (Trnavský, Trenčiansky a Nitriansky VÚC). Náš klub reprezentovali: Dragúň Marián, Alex Kušík, Dóra Rozsár, Ema Szászová, Miriama Szászová a Viktor Zauko. Kvôli nabitému kalendáru sa naši plavci nepredstavili v posledný poldeň pretekov (nedeľa poobede).

Marián Dragúň sa predstavil len v sobotňajších disciplínach a získal zlato na 100m motýlik, 200m polohové preteky a 100m prsia. Marián si dokázal zaplávať dva osobné rekordy.

Alex Kušík získal zlato na 100m znak, 200m a 400m polohové preteky, 50m a 100m prsia a pridal striebro na 200m  motýlik. V tejto disciplíne si zaplával aj svoj osobný rekord.

Dóra Rozsár sa predstavila na 100n voľným spôsobom a 50m znak kde skončila na peknom 8. mieste. V oboch disciplínach však dokázala výrazne zlepšiť svoje osobné rekordy.

Ema Szászová získala zlato na 200m polohové preteky a 200m voľným spôsobom. Na 50m prsia skončila na výbornom druhom mieste. Výborný výkon predviedla hlavne na 200m voľným spôsobom kde si zlepšila osobný rekord až o takmer 5 sekúnd.

Miriama Szászová sa predstavila v siedmych disciplínach (100m a 200m voľným spôsobom, 100m motýlik, 50m – 100m a 200m znak a 50m prsia) pričom každú svoju disciplínu vyhrala s obrovským náskokom. V šiestich prípadoch dokázala prekonať svoje osobné rekordy.

Viktor Zauko sa predstavil na 100m voľným spôsobom, 100m znak, 50m a 100m prsia. Viktor preukázal svoju bojovnosť a zlepšujúce sa výkony výborným 4. miestom na 50m znak v obrovskom osobnom rekorde, ktorý prekonal ešte v ďalších dvoch disciplínach.

Celkovo náš klub získal 17 zlatých2 strieborné medaile a obsadil výborné 4. miesto v medailovej bilancií a to aj napriek tomu, že sme neodplávali všetky disciplíny.

Našim športovcom a trénerovi k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.

Plavci DELTA klubu Komárno sa pripravujú do GRÁZU Rakúsko, Banská Bystrica medzinárodné plavecké preteky a na blížiacu sa účasť reprezentácie SLOVENSKA vo Švédsku.

A možnú účasť na Olympiáde mládeže a majstrovstvá EUROPY a Majstrovstvá SVETA 2018.

Chceme sa touto cestou poďakovať primátorovi mesta Komárna a vedeniu mesta za podporu športovcov mesta Komárno.