Šport 2018. 05. 16.

Plavci Delta klubu Komárno absolvovali generálku na Majsterovstvá SR vo Viedni

Naši plavci sa 10. – 13. 5. 2017 zúčastnili otvorených Majstrovstiev Viedne. Cieľom našich plavcov bolo vylepšiť si časy a overiť si pripravenosť na blížiace sa Majstrovstvá SR v jednotlivých kategóriách v silnej medzinárodnej konkurencií vyše tisícich plavcov zo 16 krajín a z rovnej stovky klubov. Pod vedením trénera Michala Knihára sa pretekov zúčastnili Marián Dragúň, Alex Kušík, Ema a Miriama Szászové.

Marián Dragúň (kat. OPEN) sa predstavil na všetkých prsiarskych tratiach. V doobedňajších rozplavbách nenašiel ani v jeden deň premožiteľa a postúpil do poobedňajších finálových bojov vždy z prvého miesta. Vo finálových rozplavbách dokázal svoje výkony ešte zlepšiť a získal pre náš klub tri najcennejšie kovy.

Alex Kušík (kat. rok narodenia 2002) štartoval tak vo svojej vekovej kategórií ako aj v kategórií OPEN (kategória Open bola tvorená zo všetkých plavcov z rokom narodenia 2005 a starší). Vo svojej vekovej kategórií získal štyri prvenstvá (100m prsia, 100m znak, 200m a 400m polohové preteky), jednu striebornú medailu (400m voľným spôsobom) a jeden bronz (200m voľným spôsobom). Vo viacerých disciplínach Alexove časy stačili na postup do večerných finálových bojov v kategórií Open. Vo finálových rozplavbách skončil na 2. mieste na 100m prsia a na 3. miestach na 200m a 400m polohové preteky.

Veľmi ťažkú úlohu mali naše dve najmladšie plavkyne nakoľko sa vo Viedni zišla obrovská konkurencia mladých plavkýň predovšetkým z Maďarska, Rumunska, Českej republiky, Talianska, Rakúska a aj Slovenska,

Ema Szászová (kat. rok narodenia 2006) obsadila na 400m voľným spôsobom výborné 4. miesto a na 800m voľným spôsobom skončila na 5. mieste. Pekné umiestnenia obsadila aj v ďalších disciplínach, kde skončila v prvej desiatke (100m a 200m voľným spôsobom).

Miriama Szászová  (kat. rok narodenia 2007) začala svoje vystúpenie najťažšou disciplínou 800m voľným spôsobom, v ktorej časom 10:09,44 vytvorila nový slovenský rekord 11. ročných a druhej v poradí nadelila priepastných takmer 44 sekúnd. Na druhý deň dokázala pridať ďalší slovenský rekord a to na 200m znak. Celkovo získala 8 zlatých a 2 strieborné medaile.

Celkovo náš klub získal 15 zlatých, 4 strieborné a 3 bronzové medaile a v celkovom hodnotení klubov obsadil 8. miesto.

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk