Šport 2014. 06. 03.

Florbal náš každodenný v ZŠ Rozmarínová v Komárne

Florbal je kolektívny halový šport podobný pozemnému hokeju. Rozmery ihriska sú 40 × 20 m, na hracej ploche môže byť z každého tímu počas zápasu päť hráčov v poli a jeden brankár. Cieľom hry je dopraviť loptičku do súperovej bránky.

Takto nejako znie charakteristika športu, ktorý sa čoraz viac stáva populárnejším medzi mládežou. Žiaci zo Základnej školy na Rozmarínovej ulici v Komárne o tomto športe vedie svoje. Pod vedením pána učiteľa Mgr. Zdena Pazderu dosahujú výsledky, ktoré sú výsledkom precíznych tréningov a odhodlania.

Florbal je v súčasnosti nazývaný ako šport budúcnosti. Toto pomenovanie vzniklo na základe jeho jedinečnosti a jednoduchých pravidiel či nenáročnosti v materiálovom vybavení. Ako pri väčšine športov, podporuje pozitívne vlastnosti detí – zodpovednosť, spolupatričnosť, obetavosť, súťaživosť. Nemožno zabudnúť ani na všestranný pohybový rozvoj detí.

Zverenci pána učiteľa Pazderu dosahujú každý rok v tomto športe krásne úspechy. Skromne, hoci s hrdosťou športovca, sa môžeme pochváliť s dosiahnutými výsledkami aj tento rok. Mladší žiaci vybojovali 27. mája v krajskom kole úžasné 1. miesto a postupujú na Majstrovstvá Slovenska. Mladšie dievčatá vybojovali v krajskom kole 2. miesto a staršie dievčatá skončili v kraji na 3. mieste.

florbal 01

Všetkým florbalistkám a florbalistom gratulujeme a mladším žiakom držíme palce na celoslovenskom kole!

(Mgr. Jana Krajanová, ZŠ Rozmarínová v Komárne)