Kultúra 2016. 04. 27.

Najúspešnejší športovci Nitrianskeho kraja

Apríl je veľmi nerozhodný mesiac, raz nám svieti slnko, inokedy mrzne či fúka vietor. Paradoxne sa práve v tento nerozhodný mesiac rozhodlo o najúspešnejších športovcoch Nitrianskeho kraja za rok 2015. Ambiciózni športovci sa stretli 14. apríla o 13. hodine v koncertnej sále Župného domu v Nitre.

Ceremoniál sa začal vystúpením študentov z umeleckej školy, ktorí hrou na hudobných nástrojoch len dodali vznešenú atmosféru tejto jedinečnej udalosti. Následne sme po príhovoroch boli počas niekoľkých minút pohltení úžasom, aké rôzne významné úspechy dosiahli ostatní športovci. Potom nás zaujalo aj to, aké dominantné postavenie malo Komárno, keďže sa tam viackrát spomenulo, a tak sme sa zrazu ocitli v spoločnosti významných komárňanských športovcov ako Adam Kotek (Kajak & kanoe klub Komárno), Ronald Nikker (Slovenská Federácia Kempo Komárno), úradujúci majster Slovenska Mestský basketbalový klub Komárno, Daniel Oravec tréner Volejbalového klubu Spartak Komárno, Miroslav Bazinský ml. (Klub vodných motoristov KORMORÁN) a Ing. Tibor Soós (Kajak & kanoe klub Komárno), ktorý dostal Cenu predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja za celoživotný prínos v oblasti športu.

Keď prišiel čas na našu Rozmarínku, aby si vyzdvihla ocenenie v kategórii kolektív – juniori, pán učiteľ Mgr. Zdeněk Pazdera a kapitánka florbalového tímu Diana Nguyen Hung išli po svojich od šťastia roztrasených nohách až na koniec svojej výpravy po svoj „poklad“, ktorý si vybojovali 2. miestom na MSR vo florbale. Odovzdali nám krásne ceny. Po prvýkrát v histórii našej školy sme mali tú česť stať sa súčasťou odovzdávania cien najúspešnejším športovcom Nitrianskeho kraja. Veríme, že táto nová skúsenosť je len začiatkom našich budúcich úspechov.

Nedá mi však nespomenúť, že tých úspechov za minulý i aktuálny rok máme oveľa viac, a to nie len vo florbale, ale aj v minifutbale, stolnom tenise, vo futsale či vo vybíjanej bodujeme na medailových priečkach, a to na krajskej úrovni. Nepatrí sa však chváliť, len som chcela, aby uznanie dostali aj ostatné Rozmarínčatá, ktorým bije srdce pre šport rovnako ako mne. Už však bežím na tréning, chystáme sa totiž na Majstrovstvá Slovenskej republiky vo florbale, ktoré sa uskutočnia už čoskoro v Dunajskej Strede. Tak nám držte palce…

I keď bol apríl, tento raz nám slniečko svietilo, veď aj ono sa chcelo usmievať na zostavu najúspešnejších športovcov, medzi ktorými bola aj naša Rozmarínka.

-Diana Nguyen Hung-
PhDr. Lívia Markovicsová

20160414_141819