Šport 2015. 12. 18.

Vyšplhali sme sa na Slovensko!

Zaujímate sa o florbal? Sledujete novinky zo sveta florbalu? Možno ste teda postrehli posledné novinky, ktoré sa na Rozmarínke stali! Rozmarínka sa vyšplhala až na CELOSLOVENSKÉ KOLO VO FLORBALE!

Tento úspech sa začal už 8.12., kedy sa v našej škole konalo krajské kolo vo florbale. Za Rozmarínku hrali naše mladšie (5.-7. r.) a staršie dievčatá (8.-9. r.). Tieto dva šikovné tímy sa snažili čo najviac, aby dosiahli tie najlepšie výsledky. Hlavou našich tímov bol ale pán učiteľ Zdeno Pazdera. Medzi mladšie “bojovníčky“ patrili- Alexandra Kockašová, Kristína Tóthová, Diana Nguyen Hung, Viktória Veselá, Lilian Teskal, Zuzana Belohorecová, Viktória Barthalosová a brankárka Lucia Pelantová. Družstvo starších a skúsenejších “bojovníčok“ tvorili: Natália Ďurenková, Michaela Mikleová, Biana Bugová, Niki Mazanová, Dominika Lehocká, Leila Šinkovič a brankárka Emese Szépová. Staršie žiačky mali ťažších súperov, ale nakoniec si vybojovali krásne 1. miesto, takže postupovali na celoslovenské kolo. Mladšie žiačky  porazili svojich finálových súperov zo Šale a Nových Zámkov a tiež dosiahli 1. miesto.

Celoslovenské kolo vo florbale sa konalo v Košiciach – v meste športu. Naše Rozmarínčatá v stredu 9.12. opustili školu a vycestovali za svojím obľúbeným športom s nádejou a odhodlaním.  Košice privítali náše tímy dievčat i tím mladších chlapcov. Dva dni za sebou usilovne bojovali a svojou trpezlivosťou a odhodlaním vydať zo seba čo najviac, si verili aj v tých najkritickejších okamihoch.

Staršie dievčatá dosiahli po veľkej snahe 7. miesto. Tím mladších chlapcov vybojoval 5. miesto. Ale pri mladších dievčatách to bolo iné. Ich zápasy  šokovali každého. Naše dievčatá najprv oboznámili s tým, že postupujú do finále! Naše baby naplnili štadión slzami šťastia. Čakal ich však zápas s Tvrdošínom o 1.-2. miesto. Po dlhých minútach prehrali naše dievčatá  1-0. Keď je človek tak blízko k prvému miestu, snaží sa ešte viac. Dievčatá si až neskôr uvedomili, že sú 2. najlepšie na celom Slovensku!

Viktória Barthalosová,
žiačka zo ZŠ Rozmarínovej v Komárne

Vyjadrite svoj názor