Šport 2017. 05. 10.

Rozmarincup

Rozmarínka má množstvo tradícií, vydarených akcií, ktoré majú úspech nielen medzi súčasnými žiakmi, ale aj medzi rodičmi a priateľmi školy, dokonca sa na ne často vracajú aj naše bývalé Rozmarínčatá. Rozmarincup, medzinárodný turnaj vo florbale o Pohár primátora mesta, je už tretí rok úspešným športovým podujatím, ktoré organizuje ZŠ Rozmarínová ako súčasť Komárňanských dní.

V tomto roku sa zišli priaznivci florbalu 28. apríla v športovej hale. Okrem piatich tímov (Nové Zámky, ARES z Érdu, SZPK z Komáromu a 2 tímy zo ZŠ Rozmarínová) sa na tento deň tešili aj všetky Rozmarínčatá, ktoré si pripravili rôzne plagáty, pokriky a iné spôsoby povzbudzovania, čím podporili oba naše tímy. Popri desiatich súťažných zápasoch si prišli zahrať aj škôlkari z MŠ Eötvösa a MŠ Mieru. Najmladší hráči nám dokázali, že florbal bude mať na našej škole ešte dlhoročnú tradíciu.

Ste zvedaví, ako to všetko dopadlo? Pohár primátora mesta získal vynikajúci tím SZPK z Komáromu, len o chlp sa na krásnom druhom mieste umiestnil tím ZŠ Rozmarínová pod vedením pána učiteľa Zdena Pazderu, a na treťom mieste skončili Nové Zámky.

Všetkým súťažiacim gratulujeme a veríme, že sa v podobnej zostave stretneme aj o rok!

PhDr. Lívia Markovicsová