Mix 2017. 06. 06.

„Keď rodina dokáže šetriť…“ to je pre nás ozajstný úspech

Pre nás je výsledkom to, keď jedna rodina vie ušetriť

V prípade, že dobre zarábame, ale aj v tom prípade, že ten maličký príjem, čo dostaneme si musíme zadeliť, vôbec nie je jedno, ako zaobchádzame s financiami. V dnešnej dobe sú finančné inštitúcie také nepriehľadné, že ktokoľvek sa môže dostať do takej situácie, že si zoberie úver s príliš vysokým úrokom, dlhou dobou trvania, alebo si uzatvorí poistenie, ktoré bude drahé a tiež úplne nanič. Potom nám nezostáva nič iné, len platiť a platiť – čím sa môžeme dostať k bankrotu a zatiahnuť do toho aj celú rodinu.

Našťastie nie je nemožné vtlačiť  naše sporenia, úvery a poistenia do rozumného rámca. „Stane sa, že zachránime rodiny pred exekútorom a inokedy s našou pomocou rodiny usporia stovky eur. Nedávno sa nám podarilo pomôcť mladému pánovi, ktorý si nezodpovedne zobral pôžičku a jeho mesačnú splátku 600 eur sa nám podarilo znížiť na 250 eur – hovorí Pálmay Dániel, vedúci komárňanského UNIVERSAL MAKLER DOM. –   Pre nás je výsledkom to, keď rodina, ktorá sa na nás obráti, bude schopná ušetriť značnú sumu peňazí, pričom im zostane aj úver a ich poistenia sa stanú oveľa výhodnejšími.

Osobný úver, alebo hypotéka s príliš vysokým úrokom? Zle uzatvorené životné poistenie, úrazové poistenie, alebo poistenie domácnosti? Šeky sa Vám z mesiaca na mesiac len hromadia na kope a vy nemáte ani tušenie, ako sa z tohto celého dostanete? Pre ktorú finančnú inštitúciu sa rozhodnete v prípade, že si chcete sporiť na dôchodok, alebo na štúdium pre Vaše dieťa? Možno aj vy by ste si chceli dať do poriadku svoje finančné záležitosti, len neviete ako nato.

UNIVERSAL Maklérsky Dom a.s. vznikol pred 15 rokmi na Slovensku a Komárňanská kancelária otvorila svoje dvere pred 6 rokmi. Ich cieľom je poskytnutie osobného finančného poradenstva a je jedno, či sa jedná o jednoduchých ľudí, alebo o veľkých podnikateľov.

Výhodou je, že sú v spojení skoro so všetkými na Slovensku sa nachádzajúcimi finančnými inštitúciami. Vďaka tomuto majú prehľad o slovenskom finančnom trhu. Takže vedia ponúknuť individuálne poradenstvo šité na mieru, na základe finančných možností danej osoby.

„Naši spolupracovníci (osobní poradcovia)pracujú na finančnom trhu už dlhé roky, majú skúsenosti a rozumejú sa svojmu remeslu. Vo väčšine k nám prišli z iných poisťovní a to práve preto, lebo majú prehľad: v dnešnej dobe nevie ani jedna banka, ani jedna poisťovňa dostatočne vyhovieť potrebám klientov. Medzi finančnými inštitúciami prebieha veľký boj. Keď je niekto napríklad zástupcom OTP banky, nebude Vám ponúkať hypotekárny úver VUB banky. Avšak my sme nezávislí poradcovia. Pre nás nie je dôležitá finančná inštitúcia, ale klient. Pre nás nemá zmysel poskytovať zlé rady.

Ak si chceme udržať klientov čo najdlhšie, musíme im poskytovať korektné služby. To znamená z našej strany toľko, že ak je to možné dáme do poriadku ich finančné záležitosti a aj v budúcnosti budeme prihliadať nato: kde a kedy by klient mohol dostať ešte výhodnejšiu ponuku. Jedna banka toto nikdy nespraví. Alebo ste už niekedy počuli o takom prípade, keď banka kontaktovala svojho klienta, že by mohol platiť povedzme menšie úroky? Nepravdepodobné. Pritom pred šiestimi – siedmimi rokmi zobratý úver bol uzatvorený so 6% úrokom – čo by ste už teraz vedeli znížiť na 1- 2 % a to presne na takú istú dĺžku trvania!

Veľmi veľa ľudí si po zmene režimu v 90-tych rokoch uzatvorilo vtedy veľmi výhodné sporenie spojené s úrazovým poistením, alebo s poistením domácnosti.  Poctivo to splácajú s presvedčením, že investujú do výhodnej veci. Avšak finančný trh sa odvtedy veľmi zmenil. Existujú oveľa lepšie ponuky a to najmä v súvislosti s poistením domu, alebo bytu. V každom prípade sa však oplatí tieto si prezrieť – keďže by sme Vám vedeli lacnejšie poistiť pračku, okná a iné hnuteľné veci. A čo viac, dnešné poistenia domácnosti zahŕňajú aj poistenie zodpovednosti. Napríklad, keď môj pes niekoho pohryzie, tak škodu platí poisťovňa! Nie je to jedno.“

Universal sa v medzinárodnej úrovni, ale aj v Komárne zaoberá charitatívnou činnosťou.

„Veľa ľudí to o nás nevie, ale my chceme, aby to vedeli. Snažíme sa poskytovať pomoc celoštátne. V našom meste podporujeme napríklad športovcov a tiež podporujeme realizáciu detských programov. Peňažným darom pomáhame chorým deťom, respektíve nedávno sme pripravili nábytok do Ústavu pre mentálne postihnutých. „