Mix 2020. 04. 21.

Od stredy otvoria niektoré obchody a služby

Plán uvoľňovania opatrení predstavil premiér Igor Matovič. Prvé zmeny prídu už túto stredu 22. apríla. Celkové uvoľňovanie príde v štyroch fázach.

Prvá fáza uvoľňovania nastane už túto stredu. Otvoria sa obchody do 300 metrov štvorcových, prevádzky verejného stravovania, ale len výdaj cez predajné okienko. Umožní sa ľuďom, aby využívali vonkajšie športoviská s týmito podmienkami: bezkontaktný šport, bez šatní, bez obecenstva a bez možnosti využitia WC.

V prvej fáze sa otvoria aj vonkajšie trhoviská, pre ľudí bude platiť striktné dodržiavanie vzdialenosti dva metre. Otvorenie platí aj pre predaj automobilov aj autobazárov. Dlhodobé ubytovne bude tiež dostupné, avšak bez možnosti spoločného stravovania.

Mení sa aj úprava časov nakupovania pre dôchodcov. Čas sa skráti o hodinu, čiže od 9.00 do 11.00 hod a to od pondelka do piatka. Tento čas je platný pre všetky prevádzky.

Ďalšie uvoľňovanie opatrení nastane postupne podľa situácie a počtu nakazených. Premiér tiež nezaháľa, že akonáhle sa rapídne zvýši počet nakazených, prevádzky znova uzavrie.

Zdroj: bratislavskenoviny.sk, minv.sk