Mesto 2010. 11. 24.

Predstavitelia SaS sa v priateľskej atmosfére stretli na podporu Ramóna Novosáda

Svoju podporu kandidátovi na poslanca Mestského zastupiteľstva vyjadrili  aj štátny tajomník na Ministerstve hospodárstva Martin Chren a poslanec NRSR Martin Poliačik, ale aj poslanci na primátora Anton Marek a László Stubendek. 

V komárňanskom hoteli Peklo sa v utorok vo večerných hodinách zišla príjemná spoločnosť, aby si podiskutovala o cieľoch a plánoch po  nadchádzajúcich komunálnych voľbách. Štátny tajomník Martin Chren na úvod poznamenal, že s kolegami pokračujú pred komunálnymi voľbami v cestovaní po Slovensku a „Snažíme sa viac počúvať ako rozprávať.“ Ako ďalej povedal, predstavitelia SaS nemienia s tým prestať ani počas nasledujúcich rokov. Všetci zúčastnení sa zhodli, že zbieranie podnetov momentálne rozhodne k prioritám novej politickej kultúry. Doslova poprosil všetkých zúčastnených, aby mu naďalej posielali podnety na nezmyselné súčasti zákonov, ktoré zhoršujú podnikateľské prostredie.

Martin Chren sa neskôr dostal k samotnému Ramónovi Novosádovi, o ktorom povedal, že „Na svoj vek má veľa skúseností aj v podnikateľskom sektore.“ Spomenul, že  ako člen SaS musel splniť niekoľko predpokladov, zúčastnení vyzdvihli hlavne Ramónove vlastnosti ako spoľahlivosť, korektnosť a otvorenosť.

Samotný kandidát na poslanca hovoril už priamo o svojom volebnom programe. V krátkosti spomenul dva hlavné piliere, a to obmedzenie korupcie a podporu tvorby pracovných miest. Svoj program pri tom prirovnal k programu strany SaS, ktorý sa dá implementovať do každej samosprávy. Určite teda plánuje presadzovať zverejňovanie všetkých aktuálnych a ‚živých‘ zmlúv a všetkých transakcií na internete, zavedenie povinnosti elektronických aukcií, spustiť používanie centrálneho vestníka na internete a celkovo zlepšiť dostupnosť informácií.

Pre druhý pilier považuje za najdôležitejšie iniciovanie vytvorenia komisie na tvorbu zamestnanosti, ktorá by aj vďaka zlepšenej komunikácii a konexiám na ministerstve hospodárstva mohla pohnúť s až 16% nezamestnanosťou v okrese Komárno. Na margo tejto komisie štátny tajomník Chren povedal, že ľudia ako Ramón majú na Ministerstve hospodárstva dvere vždy otvorené.

V rámci otázok a odpovedí vystúpili aj obaja pozvaní kandidáti na primátora, ktorí mladému ambicióznemu Ramónovi vyjadrili svoju podporu. Marek poznamenal, že mu so svojimi plánmi zúčastnení hovorili zo srdca a že je rád, že sa o dianie v meste zaujímajú aj mladí ľudia, ktorí majú jeho podporu. Stubendekov prejav bol o čosi kratší, na jeho konci spomenul, že „Naše programy nie sú podobné, ale totožné.“


[galleryview=id:6]