Kultúra 2015. 09. 16.

Priemyslováci opäť na OPEN DAY v ZSE v Bratislave

Tradičným podujatím, ktorého sa na začiatku školského roku zúčastňujú naši študenti, býva OPEN DAY ZSE v Bratislave. Nebolo tomu inak ani teraz. 11. septembra 2015 sa našich  pätnásť žiakov pod vedením Ing. Františka Vargu a Ing. Jozefa Baráneka zúčastnili podujatí organizovaných v rámci tohto dňa.

Organizátori pod vedením marketingového manažéra Ing. Juraja Hudcovského sa tento rok zamerali na tretí ročník priemyselných škôl a teda aj spomedzi našich žiakov boli vybraní práve oni v nasledovnom zložení:

III. G:
Vince Bence Beke
Bence Ivanics
Peter Haulík
Viktor Kelko
Dávid Zakál

III. K:
Patrik Címer
Viktor Dobrovocki
Levente Bálint Fóthi
Ákos Pécsi
Attila Gál

III. F:
Ivan Hladký
Vojtech Kálazi
Dávid Korytár
Tomáš Pluhár
Patrik Kara.

Program dňa bol zameraný na spoluprácu so školami, premietanie filmov na rôzne odborné témy, venoval sa aj téme technik v akcii, otvoril aj problematiku drónov a v rámci tohto dňa boli ocenení aj vybratí pedagógovia, ako aj rôzne súťažné práce.

Sprievodné aktivity dňa:
– exkurzia dispečing
– súťaže:
– obliekanie postroja
– vyderžaj pianier
– energo rébusy
– doťahovanie svoriek
–  kvíz energo povolaní
– iné:
– zdvižná plošina
– jazda na elektromobile /elektrotrojkolke
– BOZP fúkanie do dragera a figuríny
– termokamera
– dróny – helikoptéry

Naši žiaci sa samozrejme zapojili do všetkých súťaží a v najatraktívnejšej disciplíne Vyderžaj pianier /Vydrž držať dvojpólový dotyk s rukami na autotransformátore cez ochranný systém/ zvíťazil náš žiak Bence Ivanics z III.G s rekordom 152 voltov a obdržal za svoj úspech vecný dar ZSE. Touto cestou blahoželám horeuvedenému žiakovi za prvenstvo a ostatným žiakom by som sa chcel poďakovať za zodpovednú reprezentáciu našej školy, ako aj za vzorné správanie sa počas tejto exkurzie.

-Ing. František Varga-

open day ZSE14

open day ZSE17