Mesto 2020. 12. 23.

12+1 pozitívnych komárňanských správ roku 2020

Napriek tomu, že rok 2020 sa už navždy zapíše do histórie ako jeden z najmenej obľúbených, tak Komárno sa môže popýšiť dobrými správami. My sme pre Vás pozbierali naše obľúbené!

Tréner a funkcionár Tibor Soós získal štátne vyznamenanie

Prezidentka Zuzana Čaputová ocenila dvadsať osobností verejného života štátnym vyznamenaním pri príležitosti 27. výročia vzniku republiky. Medzi oceneným sa ocitol aj bývalý predseda Kajak&kanoe klubu Komárno Tibor Soós. Bývalý tréner bol vyznamenaný Radom Ľudovíta Štúra II. triedy.

Žihadielko po tretíkrát: Komárno si môže pripísať na konto ďalšie ihrisko

Komárno, vďaka veľkému počtu hlasov, obsadilo deviate miesto, čo prinieslo do mesta už tretie ihrisko Žihadielko.  Hlasovanie prebiehalo do 29. februára a celkovo sa podarilo pozbierať 508 183 hlasovVýstavba nového ihriska nastala v obytnej zóne pri Komenského a Zimnej ulici.

Rebeli z Komárna išli voliť v krojoch

Počas parlamentných volieb odovzdali svoje hlasy aj členovia súboru Slovenskí rebeli. Napriek tomu, že parlamentné voľby spôsobili napätú atmosféru, členovia folklórneho súboru Slovenskí rebeli sa rozhodli udalosť doslova spestriť. Pri volebných urnách sa totiž objavili v krojoch z celého Slovenska.

Bankovka s motívom Pevnosti

Predaj suvenírovej bankovky s hodnotou 0 sa začal predávať online od pondelka 27. apríla 2020. Bankovku znázorňujúcu Leopoldovu bránu Novej pevnosti a časť z rytiny veľkého obliehania Starej pevnosti v roku 1594, vydala nezisková organizácia Pro Castello Comaromiensi. Kúpou tejto suvenírovej bankovky sa môže každý zapojiť do obnovy Pevnosti v Komárne.

Odovzdali ocenenia Čestný občan Komárna a Pro Urbe

12. júna primátor mesta Béla Keszegh slávnostne odovzdal ocenenia – Čestný občan mesta Komárna a Pro Urbe. Na základe rozhodnutia mestského zastupiteľstva sa čestným občanom mesta Komárna stal emeritný biskup Géza Erdélyi a ocenenie Pro Urbe získali Ilona Kustyán a Zoltán Kollár.

Najsilnejším Slovákom roku 2020 je Jakub Vedej z Komárna

Najsilnejším Slovákom roku 2020 v kategórii do 90 kilokramov sa stal člen klubu Strongman Komárno. Jakub Vedej sa stal absolútnym víťazom. Súťaž sa konala pod vedením Slovenskej asociácie silných mužov.

Komárňanský lekár medzi víťazmi TOP Lekári 2020

Nemocnica AGEL Komárno sa môže pochváliť svojim gastroenterológom MUDr. Csabom Podlupszkim. V ankete TOP Lekári 2020 sa umiestnil na druhom mieste v špecializácii gastroenteorológia. Anketa sa realizovala už po šiestykrát a konečné poradie je výsledkom hlasovania odborníkov a čitateľov Zdravotníckych novín v rámci projektu TOP lekári na Slovensku.

Odovzdali najvyšší most na Dunaji -Most Monoštor

Vo štvrtok 17. septembra došlo k slávnostnému odovzdaniu mosta medzi slovenským Komárnom a maďarským Komáromom. Ceremónie sa zúčastnili premiéri oboch krajín a ministri. Obe strany hovorili o vzájomnej spolupráci a tolerancii v týchto neľahkých časoch. Na otvorení najvyššieho mosta nielen na území Slovenska a Maďarska, ale aj na Dunaji, sa zúčastnili predstavitelia Slovenskej republiky i Maďarska.

Radiačný fyzik z komárňanskej nemocnice je expertom v liečení nádorových ochorení

Dalibor Lojko má v liečbe onkologických pacientov už 12-ročnú prax. Jeho znalosti a skúsenosti sa rozhodol otestovať na celosvetovej súťaži v v príprave ožarovacích plánov v Amerike s názvom 2020 American Association of Medical Dosimetrists Plan Study. Z 325 odborníkov z celého sveta sa stal víťazom práve Dalibor, pričom získal maximálny počet bodov.

Mesto plánuje prestavbu Termálneho kúpaliska v Komárne

Predbežné plány a projekty predstavujú budúce kúpalisko ako moderné miesto pre oddych a rekreáciu. Návrhy z januára 2020 prinášajú plány A a B, ktoré spájajú pôvodné prvky s modernou architektúrou. Takto prerobená budova bude môcť prijať aj počas zimnej sezóny až 280 návštevníkov.

Na trati Komárno – Bratislava nás bude sprevádzať hlas herečky Vica Kerekes

To, že vlaky z Komárna do Bratislavy budú od 13. decembra premávať pod taktovkou Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) bolo dávno známe. Novinkou na trati je aj kombinácia slovensko-maďarských hlásení. O maďarské názvy sa postará herečka Éva „Vica“ Kerekes.

Novým predsedom Kajak & kanoe klubu v Komárne sa stal bývalý reprezentant Viktor Demin

Bývalý reprezentant rýchlostnej kanoistiky Viktor Demin sa stal novým predsedom renomovaného športového klubu v Komárne. Rozhodlo sa tak na vyhodnotení v utorok 8. decembra. Nový predseda má prichystané pozitívne zmeny. „Ako bývalý reprezentant rýchlostnej kanoistiky spravím všetko preto aby som zúročil svoje skúsenosti v rámci nových projektov, vďaka ktorým sa zvýši kvalita doteraz poskytovaných služieb a zároveň sa rozšíri portfólio služieb a to všetko v prospech správneho rozvoja detí,“ povedal o svojej novej funkcii Viktor Demin.

+1 Kevin, ktorý spacifikoval útočníka v predajni

Možno sa pri tejto správe dostávame do diskusie ohľadom jej pozitivity, avšak jednoznačne hovoríme o najznámejšom čine roku 2020 v meste Komárno. Mladému Kevinovi sa totiž podarilo promptne spacifikovať agresora v predajni. Viacerí ho následne vyhlásili za hrdinu týždňa.