Mesto 2013. 11. 20.

Počet mladých darcov krvi v Komárne narastá

Nemusíš robiť nič, i tak zachrániš život. Uvedomilo si to aj tento rok 107 žiakov, ktorí v čase od 14. októbra do 15. novembra navštívili oddelenie hematológie a transfúziológie Všeobecnej nemocnice Komárno (VNK). Informovala TASR hovorkyňa AGEL SK, a. s., Marta Csergeová.

„Darovanie krvi je prejavom zodpovednosti, úcty a lásky. Krv je nenahraditeľná a najvzácnejšia tekutina. Preto je nevyhnutné neustále vychovávať a povzbudzovať zdravých potenciálnych darcov krvi a viesť ich k pravidelnému darcovstvu,“ uviedla primárka oddelenia VNK Elena Hrabovská s tým, že Študentská kvapka krvi je už tradičnou kampaňou určenou všetkým potenciálnym aj pravidelným darcom, študentom, a zároveň výzvou pre prvodarcov.

Komárňanské oddelenie hematológie a transfúziológie sa k Študentskej kvapke krvi pridalo už niekoľkokrát. „V roku 2012 prišlo v rámci tejto nezištnej akcie darovať krv 76 študentov. Z roka na rok narastajúci počet študentov nás nesmierne teší, lebo si uvedomujeme, že je medzi nami mnoho mladých ľudí, ktorí neváhajú darovať to najcennejšie čo majú, a to vlastnú krv, aby pomohli tým, ktorí to potrebujú,“ dodala primárka.

Zároveň sa poďakovala všetkým, ktorí sa do tejto ušľachtilej akcie zapojili.

Všeobecnú nemocnicu Komárno prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky ju riadi skupina AGEL.

TEXT: TASR
FOTO: sxc.hu