Mesto 2014. 04. 26.

Týždenný prehľad správ #17

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Nakupovanie v Komárne dostáva novú podobu. Dňa 2. mája v čase 10.00 – 12.00 hodín sa uskutoční slávnostné otvorenie nového obchodného centra v blízkosti centra mesta – Seko Center. Moderátorkou akcie je Viki Rák. Na deti čakajú bohaté programy, súťaže a skákací hrad. O dobrú zábavu sa postará IceEra.

V dňoch 30. apríla a 1. mája srdečne čakajú každého návštevníka na dvojdňovej akcii Jazdeckých dní v Iži. Aj sprievodné akcie majú bohatý program, ako skákací hrad pre deti, hladkanie malých domácich zvierat + jazda na oslovi, na koni. Pre záujemcov počas celého podujatia bude k dispozícii vláčik. Celodenná možnosť preplaviť sa cez Dunaj na motorovom člne a manifestačný sprievod automobilových veteránov.

Investícia za 2 a pol milióna eur. Na juhozápadnom Slovensku by malo pribudnúť nové termálne kúpalisko. Jeho výstavbu pripravuje Obec Nesvady v okrese Komárno. Ak pôjde všetko podľa plánu, malo by byť hotové v priebehu budúceho roka, povedal starosta obce Jozef Haris. Podľa jeho slov prispeje nové termálne kúpalisko k celkovému rozvoju mikroregiónu.

Počas víkendu pred Veľkonočnými sviatkami sa uskutočnilo družobné stretnutie troch základných škôl z Maďarska, Čiech a Slovenska. Hostiteľom bola tentokrát základná škola v Budapešti. Komárno reprezentovala ZŠ Komenského a veľmi úspešne. O rok budú hostiteľmi.

Spoločnosť Motor-Car Nové Zámky pôsobí v oblasti predaja áut v našom regióne od roku 1997. Zastrešuje predaj vozidiel značky Opel a Mercedes-Benz. Ich filozofia spočíva v predaji kvalitných produktov v spojení s poskytovaním kvalitných služieb, pričom najväčší dôraz kladú na spokojnosť zákazníkov. Prečítajte si reportáž s Tomášom Polákom, vedúcim predaja vozidiel Opel na Komárňanskej ceste v Nových Zámkoch. Majú prekvapenia pre Komárňanov!

Nadšenci drag racingu si musia udržať na uzde svoje kone pod kapotami aspoň do 1.mája, kedy sa na Slovakia Ringu otvorí sezóna oficiálneho šampionátu, ktorú tradične usporiada už desiaty rok Slovenská šprintérska asociácia. Promotér vypísal seriál tradične v troch základných kategóriách – Autá Street, Autá Profi a Motocykle, ktoré sa následne delia na objemové triedy.

Výnimočný úspech si na svoje konto môžu pripísať tvorcovia nového slovenského filmu Felvidék – Horná zem. V takzvanej „crowdfundingovej“ kampani sa im na portáli Indiegogo.com podarilo od fanúšikov svojho diela vyzbierať 2940 € na podporu jeho cesty za divákmi na miesta, kde nemajú kino. Pokračujú ďalej?

Občianske združenie Ahojte – Sziasztok usporiada aj tento rok v rámci 23. Komárňanských dní sprievodné podujatie, výstavu fotografií pod názvom Prekrásne Komárno. Na výstave dali priestor domácim fotografom, ktorí takto uverejnili približne 60 fotografií. Vystavujúci fotografi sú buď profesionáli, nájdu sa medzi nimi spravodajcovia domácich či zahraničných agentúr, ale väčšinu tvoria talentovaní fotografi-amatéri. Výstava potrvá do soboty 3. mája. Vstup je samozrejme zdarma.

Ďalšie významné ocenenie pre komárňanskú Sestru Sestier. Vo štvrtok sa ako každoročne aj tento rok odovzdávali v Nitre pod záštitou predsedu Nitianskeho samosprávneho kraja ocenenia najlepším zdravotníckym pracovníkom v Nitrianskom kraji. Porota v kategórii “Zdravotník roka 2013 – sestra” za víťazku vyhlásila Danielu Kallós Belokostolskú z Komárna.

Neznámy páchateľ vo štvrtok asi 10 minút po pol deviatej ráno lúpežne prepadol zamestnankyňu stávkovej kancelárie Tipsport na Štefánikovom námestí v Komárne. S nožom v ruke žiadal od pracovníčky vydanie finančnej hotovosti. Žena mu z obavy o život vydala doposiaľ nezistené množstvo peňazí. Pri lúpeži zranená nebola.

Nitrianski colníci zaistili viac ako 86 tisíc litrov minerálneho oleja, pri ktorom daňové subjekty nevedeli riadnym spôsobom preukázať pôvod a spôsob jeho nadobudnutia. Zároveň nevedeli preukázať, či bola za tento tovar zaplatená spotrebná daň. Výška daňového úniku je viac ako 16 500 eur. Vyše 30 500 litrov minerálneho oleja, ktorý už prepadol v prospech štátu, zničili pod priamym dohľadom colníkov.

V sobotu v Gabčíkove z poverenia Slovenského zápasníckeho zväzu usporiadal Zápasnícky klub Gabčíkovo Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov v zápasení gréckorímsky štýlom, na ktorom sa pod vedením trénera Kristiána Csóku zúčastnili aj 5 zápasníci zo Zápasníckeho klubu Spartacus Komárno. Mladí zápasníci znova priniesli zlato a získali ďalšie cenné umiestnenia.

Dovidenia o týždeň.