Mesto 2014. 05. 02.

Týždenný prehľad správ #18

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Úvodným akordom aj tohtoročných, v poradí 23. Komárňaských dní bolo už tradičné spoločné zasadnutie zastupiteľstiev Komárna a Komáromu. V rámci slávnostného zasadnutia boli odovzdané ceny Čestný občan, Pro Urbe a Ceny primátora mesta. Prezrite si zoznam ocenených v Komárne.

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vo štvrtok ocenil najlepších zdravotníkov, ktorí na svojich pracoviskách pomáhajú zmierňovať utrpenia chorých, prípadne sa priamo zaslúžili o záchranu života pri nehodách, či ťažkých ochoreniach. Medzi najlepšími sestrami v kraji až dve sú z Komárna.

Konfederácia politických väzňov Slovenska si vo štvrtok pripomenula v Komárne 60. výročie zrušenia Pomocných technických práporov. Boli tu vojenské tábory nútených prác a na tomto pamätnom mieste trpeli príslušníci pomocných technických práporov, ktorí narukovali do komárňanských pevností v rokoch 1950 – 1954.

Židovská náboženská obec počas 23. Komárňanských dní má bohatý program, rôzne prednášky, deň otvorených dverí i promóciu novej knihy.

Plné auto stredoškolákov vrazilo v nedeľu nadránom do jediného stromu pri ceste medzi obcami Tôň a Zlatná na Ostrove. Vracali sa z diskotéky a mladý vodič, ktorý má vodičský preukaz len pol roka, predbiehal na mokrej ceste. Auto po šmyku na mokrej ceste skončilo v priekope.

Dvaja chlapci z Komárna sa dohodli na tom, že spolu ukradnú nejaké veci zo zberného dvora na Harčášskej ceste. Ukradli čerpadlo za vyše tristo a speňažili za štyri eurá.

Policajná hliadka z Komárna včas zabránila spáchaniu trestného činu podozrivému 26 ročnému mužovi z Maďarska. Ten v utorok, okolo desiatej hodiny dopoludnia oslovil pred jedným z rodinných domov v obci Radvaň nad Dunajom 70 ročného dôchodcu pod zámienkou vrátenia peňazí. Konanie mladého muža smerovalo k spáchaniu trestného činu.

V sobotu, v rámci 23. Komárňanských dní za účasti troch krajín, 120 prezentovaných pretekárov bol zorganizovaný už 19. ročník tradičnej medzinárodnej streleckej súťaže o pohár generála Klapku v streľbe z predoviek. Domáci strelci znovu zbierali medaile.

V Športovej hale v Komárne sa dňa 10. mája uskutoční veľkolepá športová akcia. Atraktívnou osobnosťou tohto jedinečného podujatia bude Denisza Őszi majsterka sveta 2013 v kategórii BODY FORM v naturálnej kulturistike, ktorá vystúpi ako cvičiteľka BODY REFORM hodiny sprevádzaná živou mix hudbou, LIVE DJ–om, Kovács Gyurim.

Cavaliers Komárno je jediný paintballový tím zo Slovenska, ktorý sa pokúsi umiestniť v prestížnej medzinárodnej súťaži IXL – Interantional Xball League v druhej divízii. Podporte ich v snahe zviditeľniť Komárno na medzinárodnej úrovni a pozrite si ich súťažné video.

V sobotňajšom prvom zápase série o 3. miesto play-off basketbalovej extraligy mužov Komárňania prehrali pod Tatrami a Svit sa zaslúžene ujal vedenia 1:0 v boji o bronz. Posledný zápas doma si ideme užiť, dúfam že víťazne, a chceme sa vrátiť na rozhodujúci zápas do Svitu pre bronzovú medailu” povedal po zápase František Rón, tréner Komárna.

Dovidenia o týždeň.