Mesto 2014. 05. 24.

Týždenný prehľad správ #21

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Ochotnícky divadelný súbor pri Knižnici Józsefa Szinnyeiho v Komárne vznikol v januári 2014 z iniciatívy profesionálnej režisérky Mgr. Simony Nyitrayovej. Súbor si ako svoju prvú hru zvolil britskú komédiu Tima Firtha s názvom Dievčatá z kalendára, ktorá bola úspešne sfilmovaná, hrá sa po celom svete, na Slovensku však zatiaľ nebola uvedená.

V piatok, v daždivom počasí v areáli strelnice ŠSK ROYAL Komárno, Bašta IV. sa konal už 17. ročník medzinárodnej streleckej súťaže Mestských a obecných polícií zo služobných zbraní. Komárnania i Komárňanky získali cenné medaily.

Záchranná zdravotná služba ZaMED v Komárne, ako prvá na Slovensku, spustila do testovacej prevádzky novú formu telemetrického prenosu záznamu EKG a ďalších hodnôt životných funkcií pacienta z miesta zásahu priamo k lekárovi. Pozrite si videosprávu.

Plánuješ pracovať počas letných prázdnin doma či v zahraničí? Možností je veľa, ale nikomu nebude vadiť, ak sa trochu vyzná aj v daňových zákonoch, aby na konci neostal prekvapený. Ponúkame krátky prehľad dane z príjmov pre študentov.

Deti v Materskej škole Lodná v Komárne čakalo v pondelok prekvapenie. Prišiel k nim SWANFORMER a priniesol radosť a dobrú náladu. A to nebolo jediné prekvapenie. Keďže deti radi pozerajú rozprávky, venoval im SWANFORMER aj nový LCD televízor, aby mali spoločne viac zábavy z pozerania televízie.

Nitriansky samosprávny kraj odmenil najlepších zamestnancov kultúrnych organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Ocenenie Nitrianska Lunica 2014 v kategórii divadlo získal herec a bývalý riaditeľ Jókaiho divadla v Komárne Mátyás Dráfi.

Gymnázium Ľ. J. Šuleka sa lúčilo so svojimi maturantmi. Bolo ich 69 z troch tried 4-ročného gymnázia a jednej maturitnej triedy 8-ročného gymnázia. Pozrite si krásne video z tejto udalosti.

Študenti Strednej priemyselnej školy v Komárne sa už po štvrtýkrát zapojili do súťaže EKO BEST QUEST. Minulý rok vzniklo na pôde školy niekoľko zaujímavých nápadov vhodných na realizáciu a jeden z nich upútal pozornosť organizátorov súťaže natoľko, že sa rozhodli podporiť ho aj finančne! Mladí inovátori zožali nejeden úspech na Slovensku, ale i v zahraničí.

Podľa výpovedí očitých svedkov, v piatok vo večerných hodinách mladý vodič Hondy na Kossuthovom námestí nedal prednosť Chevroletu jazdiacemu po hlavnej ceste a narazil do jeho boku. Našťastie pri havárii nikto nebol zranený.

Ponúkame prehľad voľných pracovných miest Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Komárne v našom okrese v 21. týždni. Nájdete tu úplne informácie, vrátane možnosti zaslania životopisu elektronickou formou.

Po daždi, ktorý sa spustil na Komárno v nedeľu popoludní, nad mestom sa ukázala dvojitá dúha. Pozrite si 18 najkrajších fotografií.

Dovidenia o týždeň.