Mesto 2014. 05. 09.

Týždenný prehľad správ #19

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Dňa 2. mája, v piatok sa uskutočnilo slávnostné otvorenie nového obchodného centra – Seko Center. Majiteľmi sú komárňanské firmy – Šeko Shop a Com-Klima. Budovu navrhol domáci architekt Zoltán Bartal a postavila ju komárňanská spoločnosť Tonex. Pozrite si video a fotogalériu zo slávnostného otvorenia.

Literárna súťaž v prednese poézie a prózy v slovenskom jazyku sa zrodila na pôde Gymnázia Hansa Selyeho s vyučovacím jazykom maďarským v Komárne v školskom roku 1996/97. Tento rok už usporiadali 18. ročník súťaže Dobré slovo s medzinárodnou účasťou.

Ďalší podvod s červenou naftou? Nitrianski colníci v spolupráci s policajtmi z Kolárova, v mestskej časti Veľká Gúta zaistili tisíc litrov minerálneho oleja zafarbeného načerveno. Majiteľ nevedel preukázať, odkiaľ ho má a či zaň zaplatil daň.

Dopravní policajti z Komárna prijali v stredu o 6,20 hod. informáciu o tragickej dopravnej nehode medzi obcami Gbelce a Búč. Motorkár prešiel v zákrute do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim vozidlom. Motorkár zraneniam na mieste podľahol.

Mladý slovenský štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin získal v sobotu na úvodnom podujatí Svetového pohára v Miláne bronz v K4 na 1000 m. Pre vlaňajších majstrov sveta i Európy v kategórii do 23 rokov je to prvý cenný kov na “sveťáku”.

Neznámy páchateľ sa vlámal do budovy závlahovej čerpacej stanice v obci Pribeta. Z priestorov stanice odcudzil bezpečnostné spínače, elektromotory hlavných čerpadiel, hlavné rozvádzače a káble. Okrem ukradnutých vecí v čerpacej stanici poškodil ističe z nízkonapäťových a vysokonapäťových rozvodní. Krádežou a poškodením páchateľ spôsobil škodu vo výške za takmer 60.000,-€.

Základná škola na Rozmarínovej ulici v Komárne vyhlásila súťaž pre svoje triedne kolektívy pod názvom ZELENÁ VLNA. Myslia si, že Ekologické povedomie sa nedá kúpiť ani naordinovať. Ten správny kľúč k ochrane prírody musí nájsť každý sám.

Komárňanské volejbalistky ostali naďalej extraligové. Rozhodlo sa o tom až v poslednom vzájomnom zápase s Martinom. Komárno vyhralo 3:0 a v tabuľke sa tak dostalo na 2. miesto o bod pred Martin. Zverenkyne trénerky Evy Kosekovej si tak zachovali extraligovú príslušnosť aj pre budúci ročník.

Po dohode s klubovým vedením povedie v novej sezóne VK Spartak Komárno jeden z najskúsenejších slovenských trénerov Daniel Oravec. Spoločná vízia, koncepcia a tvrdá práca otvára pre klub nové možnosti napredovania. Vo vedení klubu si veria, že táto spolupráca prinesie pozitívne výsledky.

Prihláste sa na májový ozdravný pobyt v Patinciach. Jar je pravým obdobím, kedy môže každý urobiť správne kroky na očistu organizmu a upevniť svoje zdravie. Neobstoja výhovorky, že na to niet času. Naopak, jarné víkendy sú na to ako stvorené.

Dovidenia o týždeň.