Mesto 2014. 06. 13.

Týždenný prehľad správ #24

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

V súťaži o najobľúbenejšiu turistickú atrakciu, ktorá sa skončí začiatkom júla, je prekvapením úspech Lodného mlyna v Kolárove, ktorý sa prihlásil po prvýkrát. Do ukončenia súťaže o najobľúbenejšiu turistickú atrakciu Nitrianskeho kraja sú ešte štyri týždne. V priebežnom vyhodnotení odovzdaných hlasov sa prekvapivo na prvom mieste umiestnil Lodný mlyn v Kolárove.

Nitriansky samosprávny kraj ku koncu školského roka slávnostne odmenil úspešných žiakov stredných škôl Nitrianskeho kraja, ktorí získali v uplynulom školskom roku významné umiestnenie v celoslovenských či medzinárodných súťažiach. Študenti z komárňanských škôl získali mnoho ocenení.

Kde bolo, tam bolo … bol raz jeden študentský muzikál s názvom Snehulienka a zopár trpaslíkov. Úspech ako z rozprávky, lenže aj krásne veci musia niekedy skončiť, aby mohli vzniknúť ešte krajšie! Z príležitosti posledného predstavenia sa bude konať aj krst rovnomenného CD. No a kto bude jeho krstným rodičom? Nechajte sa prekvapiť!

Študenti zo 6 stredných škôl komárňanského okresu si zmerali sily v silovom päťboji. Na akcii vládla vynikajúca atmosféra. Pozrite si súhrn udalostí na videu.

V médiách prebehla informácia, že ústredie Matice slovenskej (ďalej len MS) so sídlom v Martine má finančné problémy a pripravuje sa hromadné prepúšťanie. V Komárne Matica slovenská spravuje Dom Matice slovenskej prostredníctvom riaditeľa a jedného zamestnanca. V súčasnosti je riaditeľom Jozef Černek, ktorý o týchto udalostiach vydal vyhlásenie.

V prvých júnových dňoch sa v priestoroch Strednej priemyselnej školy v Komárne pod záštitou nadácie Orange uskutočnila celodenná akcia plná optimizmu a dobrej nálady. Street artoví umelci sa zhostili lektorskej úlohy a v spolupráci so študentmi SPŠ v Komárne skrášlili priestory školy.

27 ročný Zsolt a 29 ročný Mário z Komárna si v utorok išli do jednej z lekárni v meste vybrať lieky na recept. Zatiaľ čo ich v lekárni magistra obsluhovala jeden z nich sa načiahol cez okienko a zobral 6 škatúľ liekov. Dlho sa však tešiť nemohli.

V sobotu sa konali v rotunde MsKS v Kolárove Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v naturálnej kulturistike a fitness v spolupráci s miestnym Atlas fitness centrom. Rekordné množstvo prihlásených (z Maďarska, Česka a zo Slovenska), konkrétne 157 účastníkov súťažilo v 20 kategóriách. Fitness klub Atlas zastupovali 4 kulturisti.

V 29. kole Majstrovstiev regiónu Západ futbalisti KFC Komárno v sobotu hostili mužstvo FC Slovan Galanta a v skoro nudnom zápase Galantčanom dali sedem gólov. Komárňania dosiahli ľahké víťazstvo nad slabým súperom.

V Gabčíkove už po trinásty raz vyhlásili Jedenástku roka Západoslovenského futbalového zväzu, najlepších rozhodcov, trénera a víťazov súťaže Fair play. Do Jedenástky roka 2014 sa zmestili hráči zo siedmich klubov, pričom najviac hlasov získal Csaba Szórád. Okrem neho medzi najlepších sa dostali ešte dvaja hráči KFC Komárno.

Ponúkame prehľad nových voľných pracovných miest Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Komárne v našom okrese v 24. týždni. Nájdete tu úplne informácie, vrátane možnosti zaslania životopisu elektronickou formou.

Júnové vydanie AhojSzia je vonku! V polovici júna bezplatný mesačník Komárňanov nemôže chýbať v poštových schránkach. A čo v ňom nájdete? Prečítajte krátku ukážku z bohatého obsahu.

Dovidenia o týždeň.