Mesto 2014. 06. 20.

Týždenný prehľad správ #25

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Olymp Center – Centrum voľného času organizuje letný tábor v Jumplande pre deti od veku 3 až 12 rokov. Od 1. júla 2014 do 30. augusta každý deň od pondelka do piatku v čase od 7.00 hod. do 16.00 hod. deti budú pod dohľadom dvoch kvalifikovaných pedagógov. Deti sa nudiť určite nebudú, čaká ich bohatý program.

Mladý slovenský štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin si na kvalifikačných pretekoch na 1000 m trati v Račiciach vybojoval miestenku na júlové ME v nemeckom Brandenburgu.

Zákazníci predajní medzinárodnej značky zdravej výživy Norbi Update dostanú odmenu za svoje nákupy. Z každej z predajní na Slovensku – spolu je ich 28, bude vyžrebovaných po jednom výhercovi súťaže ,,Zbieraj body a vyhraj wellness víkend.“ Všetci výhercovia budú odmenení wellness víkendom vo Wellness hoteli Patince.

Vedeli ste, že prvý kostol v blízkosti dnešného Kostola sv. Ondreja postavil rád jezuitov? Alebo že sa v komárňanskej pevnosti narodil uhorský a český kráľ Ladislav V. Pohrobok? Žiaci Základnej školy na Rozmarínovej ulici v Komárne to už vedia.

V poslednom kole sezóny 2013/14 regionálnych majstrovstiev István Gyurenka naposledy sedel na trénerskej lavici mužstva dospelých KFC Komárno. Pred posledným zápasom vedeniu klubu oznámil, že sa vzdá postu trénera.

V Hurbanove vo štvrtok vodič nafúkal rekordných štyri promile. Asi o tretej hodine popoludní policajti kontrolovali vodiča Škody Fabia. V jeho dychu namerali rekordných 1,94 mg/l alkoholu – 4,04 promile, za čo ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v EÚ, ktoré nahlásili do systému RAPEX. Ide o farbu na vlasy a kozmetickú súpravu pre deti. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.

K útoku na verejného činiteľa došlo v pondelok večer o pol deviatej v budove Okresného riaditeľstva PZ v Komárne. Predvádzaný 50 ročný Jozef bol po celý čas agresívny a policajtom vulgárne nadával. Najprv kopol policajta do kolena a potom sa mu snažil podkopnúť nohy.

V poslednom kole sezóny 2013/14 regionálnych majstrovstiev mužstvo KFC dosiahlo cennú remízu na pôde Jaslovských Bohuníc. Vzhľadom na to, že Gabčíkovo nečakane doma prehralo s Bánovčanmi, takto Komárňania sezónu uzatvorili na druhom mieste, čo je veľkým úspechom.

V piatok krátko po 10.00 hod. sa stala dopravná nehoda v križovatke pri priemyslovke. Zrazili sa motorkár, taxík a osobné auto. Počas zdokumentovania okolností nehody polícia dopravu nezastavila.

Ponúkame prehľad nových voľných pracovných miest Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Komárne v našom okrese v 25. týždni. Nájdete tu úplne informácie, vrátane možnosti zaslania životopisu elektronickou formou.

Dovidenia o týždeň.