Mesto 2014. 05. 16.

Týždenný prehľad správ #20

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

V dňoch 30. mája – 8. júna sa Nesvady stanú festivalovým centrom nášho regiónu. Usporiadatelia festivalu Tűzvirág – Týždeň umenia každým rokom dvíhajú latku kvality stále vyššie. Pre návštevníkov festivalu každoročne pripravujú prekvapenia v podobe koncertov svetoznámych interpretov hudobného sveta. Pozrime si aké lahôdky nás čakajú tento rok.

Aj u nás zúrila cyklóna Yvette. Nevynechala ani náš okres. Ostali po nej vyvrátené stromy, stĺpy, rozbité náhrobky a poškodené autá. Pri Ďulovom Dvore aj jeden kamión jej padol za obeť. Pozrite si video a fotky o vyčíňaní víchrice.

Slovensko oslavuje 10.výročie od svojho vstupu do Európskej únie. V 10 mestách po celom Slovensku sa pri tejto príležitosti uskutočnia zaujímavé podujatia. Pozrime sa na program komárňanského roadshow.

Napriek tomu, že policajti dorazili na miesto činu do 6 minút od signalizácie poplašného zariadenia, dvom vlamačom sa podarilo dostať dnu do obchodných priestorov Tesco v Hurbanove. Vnútri o tovary nemali záujem. Pokúšali sa len otvoriť ručné pokladnice. Keď zbadali, že bezpečnostné kamery sú v prevádzkyschopnom stave, urýchlene opustili miesto činu. Kamerový systém zvečnil oboch páchateľov.

V Základnej škole na Rozmarínovej ulici v Komárne sa konali Prezentačno-projektové dni pod názvom Komárno – moje mesto. Všetky triedy v ročníkoch 5. – 9. sa zapojili do akcie aj prostredníctvom výtvarného spracovania témy. Žiaci si na dané témy pripravili zaujímavé prezentácie, tí náročnejší natočili krátky film. Podujatie podporilo v prvom rade chtivosť detí po informáciách, možnosť vyjadriť sa.

V Komárne na Vodnej ulici sa vymieňajú okná. Pracovník mimovoľne pozoroval muža na bicykli, ktorý mal veľkú krabicu na nosiči. Neznámy muž zrazu zamieril do parku na konci Vodnej ulice a z krabice vysypal šteňatá, ktoré sa rozutekali po parku. Čo sa s nimi ďalej stalo?

Miestny zápasnícky klub v Modranoch v sobotu usporiadal XIV. ročník medzinárodného zápasníckeho turnaja mládeže gréckorímskym štýlom o  Pohár starostu obce Modrany. Na tento zápasnícky turnaj usporiadatelia pozvali aj Zápasnícky klub Spartacus Komárno. Klub v súťaži družstiev skončil na 4. mieste, a mladí zápasníci v súťaži jednotlivcov získali zopár medailových umiestnení.

Myjem, myješ, myjeme! V netradičnom, ale o to voňavejšom duchu sa bude konať májové stretnutie Lajf klubu v Regionálnom osvetovom stredisku v Komárne. Tentokrát sa všetko bude točiť okolo zdraviu neškodných mydiel. Aj vyrobiť ho bude možné.

Subaru Komárno Rally Team sa na štart XXI. Rally Prešov postavil napriek plánom iba s jednou posádkou. Mário Csente s Petrom Těšínskym predviedli veľmi pekný výkon, ktorý však skončil haváriou v šiestej rýchlostnej skúške. Samozrejme, pokračovať v súťaži sa už nedalo, tak museli odstúpiť zo štvrtého miesta absolútneho poradia.

Májové vydanie AhojSzia je vonku! V polovici mája bezplatný mesačník Komárňanov nemôže chýbať v poštových schránkach. A čo v ňom bude? Prečítajte si krátku ukážku z bohatého obsahu.

Dovidenia o týždeň.