Mesto 2014. 02. 09.

Týždenný prehľad správ ( 6.týždeň )

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Koncom januára na Radnici v Komárome sa už po druhý raz zišli odborníci pripravujúci realizáciu nového mosta cez Dunaj, aby si znova vypočuli a pozreli prezentáciu štúdie realizovateľnosti stavby a zároveň aj prerokovali pripomienky k štúdii. Samotné stavebné práce môžu podľa plánov začať 31. marca 2016 a mali by byť dokončené do 30. júna 2018.

V zime budeme plávať, v lete korčuľovať a kúpať sa na jednom mieste? Niečo celkom nové sa pripravuje v Komárne, na aké sme doteraz neboli zvyknutí. Prejedná mestské zastupiteľstvo zaujímavý a sľubný projekt už na svojom najbližšom zasadnutí?

Odbory by chceli v tomto roku opäť zabojovať za zatvorenie obchodov na Slovensku počas všetkých nedieľ a štátnych sviatkov. Túto myšlienku sa im už dvakrát v minulosti nepodarilo presadiť. A to za pravicovej ani ľavicovej vlády. V roku 2014 sa však o to chcú pokúsiť znovu.

Cestovky nás môžu naďalej vodiť za nos vo svojich reklamách? Už po druhýkrát bol odmietnutý návrh novely zákona o reklame, ktorý mal povinnosť uvádzať konečnú cenu, zaviesť. Môžu sa slovenskí spotrebitelia brániť?

Rodičov, ktorých dieťa oslávi vo februári tri roky, čaká nová povinnosť. Do platnosti totiž začiatkom tohto mesiaca vstúpila novela zákona o prídavku na dieťa. Tá rodičom nariaďuje informovať úrady práce, kde a ako sa starajú o svoje dieťa.

Minulý rok sa zdá byť prelomovým aj pre mestskú políciu v Komárne. Vlani totiž nastali zmeny, ktoré by mali pre širokú verejnosť priniesť viditeľný osoh. Prvou lastovičkou nášho príbehu bol nákup nového vozidla SUV s plynovým pohonom, ktorý po overení nasledoval nákup ďalších dvoch podobných vozidiel.

Basketbalisti Interu nezaváhali a na druhý pokus v Komárne uspeli. Inter bol jednoznačným favoritom zápasu. Jeho herná prevaha od začiatku zápasu bola jednoznačná, preto výhra hostí v pomere 86:69 je zaslúžená.

Pred pár desaťročím dav východonemeckých turistov skrášlil obraz nášho mesta a znečisťoval vzduch so svojimi dvojtaktnými motormi. V našej rubrike uverejňujeme fotky, ktoré zobrazujú najmarkantnejší rozdiel medzi súčasnosťou a minulosťou.

Dovidenia o týždeň.