Mesto 2014. 01. 19.

Týždenný prehľad správ

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Plánujú vybudovanie vodného diela na Váhu pri Kolárove. Vodná cesta na Váhu nie je stále v prevádzke napriek vloženým značným investíciám. Vodné dielo Kolárovo má slúžiť na lepšie splavnenie dolného toku Váhu a Nitry.

Začala sa celoslovenská dopravná kontrola. Kontrolám sa popri vodičoch áut nevyhnú ani chodci či cyklisti. Polícia neoznámila, kedy sa akcia skončí.

Úrad verejného zdravotníctva SR vystríha ľudí pred nebezpečným krémom na bielenie pokožky, sprejom s efektom opálenia a krémom na zosvetlenie pokožky. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.

Škola je školou nielen tým, že sa v nej učíme a zbierame známky. Asi týmto heslom sa riadili študenti Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne, keď vlani v septembri rozbehli jeden z najväčších projektov, do ktorých sa škola doteraz zapojila.

Slovenská polícia zaviedla do praxe zodpovednosť prevádzkovateľov motorových vozidiel za porušenie predpisov. Tento postup umožní polícii odhaliť viac previnilcov.

Komárňanskí dopravní policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri pátraní po neznámom vodičovi, ktorý zrazil chodkyňu. Nehoda sa stala na Rákocziho ulici v Komárne. Žena prechádzala cez riadne vyznačený a svetelným výstražným zariadením zvýraznený priechod pre chodcov. Vodič osobného motorového vozidla pravdepodobne Škoda Octavia combi striebornej metalízy zrejme zachytil chodkyňu pravým spätným zrkadlom a pokračoval smerom na Vážsky most. Po zrážke na mieste dopravnej nehody nezastal a poškodenej neposkytol pomoc.

Pozrite si krásne finalistky Miss Universe SR 2014. Organizátori súťaže prezradili mená dvanástich finalistiek, ktoré vybrali spomedzi 21 semifinalistiek.

Trenčania zdolali v dráme komárňanských volejbalistov. Piaty set trenčania vyhrali aj napriek tomu, že v ňom pokazili 4 podania.

Komárňanskí basketbalisti deklasovali Handlovú, zrodila sa pohodlná výhra. MBK ostáva na štvrtom mieste v tabuľke.

Dovidenia o týždeň.