Šport 2014. 10. 09.

Florbalový sviatok Rozmarínky

„Mladší žiaci vybojovali 27. mája v krajskom kole úžasné 1. miesto a postupujú na Majstrovstvá Slovenska!“

Ani sme sa nenazdali a je tu september. Od úžasného úspechu uplynuli tri mesiace a je čas trénovať. Zverenci pána učiteľa Pazderu zo ZŠ Rozmarínovej v Komárne o tom vedia svoje. V dňoch 14.-15. októbra 2014 sa v Komárne stretne (Mestská športová hala) 8 družstiev, ktoré postúpili z krajských kôl do celoštátneho kola vo florbale mladších žiakov základných škôl. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so Slovenskou asociáciou športu na školách.

Dnešná generácia je obviňovaná z toho, že väčšinu času trávi za obrazovkami televízie či počítačov. Nájdu sa však aj svetlé výnimky, pre ktoré sa šport objavuje na prvých priečkach osobných hodnôt. Treba povedať, že k športu patrí aj zdravá súťaživosť, odhodlanie a v neposlednom rade vytrvalosť. Tieto vlastnosti jednotlivca, tímu či trénera sú ešte mnohokrát obohatené správnou dávkou talentu a úspech je na svete.

Ak teda máte chuť podporiť náš tím mladších žiakov v školských majstrovstvách Slovenska vo florbale, ste srdečne vítaní v priestoroch Mestskej športovej haly v Komárne v dňoch 14. -15. októbra 2014. Prejsť postupovou súťažou a dostať sa na celoštátne kolo, nie je hračka. Okrem tímu ZŠ Rozmarínová v Komárne budete vidieť družstvo z Bratislavy, Dolného Kubínu, Dubnice nad Váhom, Michaloviec, Lipian, Skalice, Detvy.

Školská športová súťaž vo FLORBALE sa  organizuje ako postupová. Na úrovni školských a obvodných kôl sa odporúča zvoliť systém dlhodobej súťaže (dlhodobá liga). Víťazi obvodných kôl postupujú na krajské kolá (resp. na regionálne kolá). Víťazi z každého krajského kola v každej vekovej kategórii sa zúčastnia celoštátneho finále.

Všetkým florbalistom držíme palce !

(foto: ilustrácia)